Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan lehet tudni hogy...

Barni2008 kérdése:

Honnan lehet tudni hogy terhes a halam?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Kimarad a mensese.
2011. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 PÁL/INKA válasza:
0%
A halak nem lesznek terhesek. Külső megtermékenyítéssel szaporodnak.
2011. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha elevenen szülő halad van : szemben lebeg veled és a hasa kidudorodik és világosabb lesz ( blacmolly) de ha a guppid fial akkor annak sötét pöttyök lesznek a hasán azok a kis halak szemei ! ha meg lerakják az ikrákat akkor őrzik is!
2011. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
blackmolly : a hasa lesz világosabb
2011. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eric_cartman ***** válasza:

az elevenszülőknél, pl: guppi


a vemhesség alatt hordó hasa lesz, valamint a farka alatt lévő rész teljesen befeketedik, ez jelzi, hogy hamarosan megszül.

Egyébként ha jól tudom akokr kb 4 hétig tart a vemhesség


A többség ikrát rak, a nőstényen ikrázás előtt látszik, hogy mire készül :), kikerekedik a hasa, de bővebben itt olvashatsz róla:


[link]


nagyon hasznos oldal, szerintem sok mindent meg lehet tudni innen

2011. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:

Ha ivarérett nőstény a halad és hímek között volt, akkor 100% hogy vemhes. Vagy álvemhes vagy mi, ugyebár ezek a halak ál-elevenszülők, nem ténylegesen azok.

Egy guppinak elég életében egyszer párzania, elraktározza a hímivarsejteket és évekig potyogtatja a kicsiket. Tehát a kérdés inkább ott van, hogy mennyire előrehaladott az álvemhesség. Minden elevenszülő halnál látható a has hirtelen növekedése, guppik esetében jellegzetes a fekete vemhességi folt is.

2011. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a hasa egyre jobban kidüdörödik napról-napra
2011. aug. 17. 10:18
 8/10 A kérdező kommentje:
segítség! az akvárium alján a köveken fekszik és szuszog??
2011. aug. 17. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ne mértek hozzá, de szerintem dobd be új kérdésnek, több eséllyel kapsz válaszokat, mert ez már úgy látom lecsengett.
2011. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem elveszíted szegényt én is igy jártam a guppimmal, nem tudja végrehajtani szülést :( de már olyan is volt amikor nem halt meg hanem reggelre tovább úszkált! 100 lány guppiból 85 ne bír rendesen szülni !
2011. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!