Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziámi harcos halam....

Van egy sziámi harcos halam. Pár hete nagyon megnőtt a "hasa" olyan mintha terhes lenne vagy nem is tudom. Mi lehet ez? Mit tudok csinálni h a régi legyen?

Figyelt kérdés
kaját 2naponta kap ahol vettük ő mondta h így kell. gömbakváriumba van. és hím.
2010. jún. 28. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztosíts a halnak vízinövényt ahova le tudja rakni az ikráit, elképzelhető, hogy a hím mégsem hím.
2010. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a betták nem a földre rakják az ikráikat, hanem a hím készít egy nyálkás habos fehér fészket, ami a viz tetején úszik, és a nőstény abba rakja az ikrákat
2010. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen a habot azt tudom. sokszor van az akváriumba hab. de akkor hím. és mi lehet a baj??:O mert nem úszik lassabban meg semmi ugyan úyg mozog dee nagy ott a hasánál.:O
2010. jún. 28. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
valszeg semmit nem tudsz csinálni,és nagy esély van rá hogy nőstény és terhes. Várd ki hátha lesznek kishalak.. ha meg nem akkor kérdezz meg egy hozzáértőt!
2010. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megtermékenyíti magát??:D egyedülvan.
2010. jún. 28. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van hab akkor az hím

[link]

Ha itt megnézed találsz lentebb két képet 1 hím 1 nőstény hasonlitsd össze.Tuti hímed van.Vagy elhízott bár nem hinném,de hajlamosak főleg hogy nincs úszótere vagy hasvízkór lehet vagy bélgyulladás.Pl lejárt kaja vagy a sok szunyoglárva, vagy az egyhangú etetés okozza.

2010. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tuti hím. egyhangú etetés:O lehet:/ ha van ilyen:O a vízibolhát meg nem eszi meg x"d
2010. jún. 28. 23:55
 8/9 anonim válasza:

Ez előttem szólókhoz: a Bettáknál nagyon könyen meg lehet különböztetni hogy meik hím és meik nőstény..... és mikor a Betta nőstény kész az ikrázásra, becsíkozódik nem nő meg a hasa.....


A kérdezőnek: azok alaján amit írtál én hasvízkórra tippelnék, sajnos az én Bettám is ettöl szenved, Baktopur direktel kezelem, de csak hangulati javulást tapasztalok rajta, és egy tenyésztő mondta hogy a hasa mostmár ekkora marad, nem fog lemenni.


Remélem te több sikerrel jársz majd mint én.

2010. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen.hasvízkórja van. megnéztem képen meg utána olvastam:O és akkor hiába kezelném a baktopur direkttel mert nem változna meg??


köszönöm a segítséget<3

2010. jún. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!