Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó (lentebb)?

Ez így jó (lentebb)?

Figyelt kérdés
Az akvárium peremére ragasztottam ilyen Tesa nyílászáró szigetelőt(öntapadós), hogy a tető és a perem között a szivárgást megszüntessem. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel nem ártok az élőlényeknek benn(káros anyag, ilyesmi...)?
2011. aug. 22. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha a tesáról befolyik a víz az akváriumba, az nem jó. Szét is fog ázni. Bár nem tudom így elképzelni, hogy hova ragasztottad, meg miért szivárog, de szerintem nem ez a megoldás.
2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Murr tudnék veled chatben beszélni?
2011. aug. 22. 22:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan úgy csináltam meg, hogy az akvárium üveglapok peremére felülről ráragasztottam egy ilyen öntapadós víz/hő/hangszigetelő szivacsos/szilikonos valamit és így ahogy ráteszem a műanyag tetőt a vízkicsapódás amit az oxigén okoz nem tud a tető és az akváriumlap pereme között kifolyni, mert ráfekszik "légmentesen" erre az anyagra. Állandóan ázott az asztal, törölgetni kellett.
2011. aug. 22. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Az asztalra rakhatnál egy műanyag terítőt, mert ha sokat ázik a bútorlap, fel fog púposodni az akvárium alatt, és szét fogja törni azt. Lehet, hogy már most is van alatta púp, szívd le az akváriumból a víz nagy részét egy vödörbe, vedd le az akvit és nézd meg. Mármint ha nem túl nagy és nehéz akváriumod van.
2011. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ázik. Ez a megoldás megszünteti a csorgást az tuti. A kérdés, hogy a halaknak árthat-e. Csoroghat-e be olyan anyag amitől kiprucannak. Ha igen, lehet-e tenni valamit ha látom hogy jön a baj, és mit?
2011. aug. 22. 23:58
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem azt senki nem fogja tudni, hogy mi oldódhat ki egy ilyen szigetelőcsíkból.Sokat szerintem sem fog bírni, jó ha a ragaszó nem ázik fel, rövid idő alatt.Jobban járnál ha egy üveglapot vágatnál a levegőztető fölé, így a felverődő víz visszafolyna az akváriumba.
2011. aug. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!