Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan növelhetem a vastartalm...

Hogyan növelhetem a vastartalmat növényes akváriumban?

Figyelt kérdés
Láttam vastartalmú tápokat,de nem áll módomban most venni.Viszont a kerti mélyfúrású kútunk magas vastartalmú.Ha tennék ilyen vizet az akváriumba az jó lenne a növényeknek?
2011. aug. 23. 13:39
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Vagy vásárolsz gyári vastartalmú tápszert, vagy a gyógyszertárban kérsz egy kevés vaskloridot.1 liter desztvízhez 1-2 csepp.Ha van tápsód, akkor más nem is kell bele.Leírás a linkben. [link]
2011. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kútvizet nem ajánlom, bár ki lehet próbálni. Lehetnek benne oolyan élősködők bacik amik hazavágják az egész akváriumodat, akkor az pedig többe fog kerülni mint egy 100ml-es táp. Igazából nagyon szükségmegoldásként vasszög, hülyén hangzik de ugyanúgy kioldódik mintha tápban lenne. Ha előtte kifőzöd hogy ne legyen zsíros meg ilyen akkor egy 100 as szöget elrejthetsz valahová de ne hagyd benn 2 hónapig :), persze ez nem azonnali megoldás, pontosabban nem tudom menyire gyorsan oldódik. (felelősséget nem vállalok :) )
2011. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

A vasszög nem működik. A vasnak kétféle oxidáltsági állapotú ionja van, és az egyiket nem igazán képesek felvenni a növények. Ugyanezen oknál fogva a kútvíz sem alkalmas, plussz azzal ott van egy kis grátisz nitrát vagy arzén bevitelének is a kockázata.

Érdemes megvenni azt a vasas tápot, mert abban van elég kelátképző anyag is, ami megakadályozza hogy a vas tovább oxidálódjon. Ha a vegyszerboltban veszel Fe2+ vegyületet, akkor külön venned kell hozzá kelátképzőt is különben sehol sem vagy vele. Ha spórolni akarsz, akkor keress eladó maradék tápot az akvarista.hu vagy akvakertesz.hu oldalakon.

2011. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú tényleg ezt el is felejtettem, igazából az lenne a legjobb ha vennél egy tápot :)
2011. aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
most gondolkozok hogy van Profito-m. abban van vas nem?
2011. aug. 24. 19:46
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze az E L Profito vasat is tartalmaz.Szerintem ez a legjobb növénytáp, nem kell mellé semmi más, bár ti növényesek, szeretitek túllihegni a növénytápozást.:D Szerény véleményem szerint ( egy jól megvilágított )és szellőztetett növényes akváriumban, a heti 40-50 % vízcsere, minden anyagot kellő mértékben és arányban pótol.Néha a kevesebb, több.:D
2011. aug. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!