Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi támadhatta meg a növényeket?

Brigi ^^ kérdése:

Mi támadhatta meg a növényeket?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm akváriumában eléggé felborult az egyensúly, az összes növény rohad, megtámadta őket valami. A fényerőt már levette (10h/nap) ancik is vannak benne (elvileg... régebben voltak, de most mindenhol néztem őket, egyet sem találtam) Szerintetek mi lehet itt a baj?

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]


2011. aug. 30. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gonosz mumus, cripto rothadás, sok fény, algák, kevés vízcsere (nem tudom) lehet hogy ezekhez a növényekhez co2 is kellett volna.
2011. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
sztem az első :D köszi a gyors választ :)
2011. aug. 30. 12:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy algatámadás! Nézd át ezt: [link]
2011. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
algára gondoltam én is, pár oldalt már megnéztem :) köszi, ezt is elolvasom!
2011. aug. 30. 12:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nincs egyensúlyban, viszont a fény csökkentése már nem biztos, hogy megoldást jelent.

Zöld alga, pont alga, talán ecsetalgát is láttam, mohán fonalas alga, van itt minden. Ennyi alga megjelenéséhez sok fölösleges tápanyag kell, a növények viszont tápanyaghiányosak. Ez nem azt jelenti, hogy nincs a vízben, hanem lehet, hogy csak valamiért nem tudják azt felszívni, és hasznosítani.

Első körben a szűrést, meg a vízcseréket kéne rendberakni, (vagy megtudni, hogy milyen) ezek nélkül fölösleges a további találgatás.

2011. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na, ez szép. Pedig egy akvaristát hívtak megcsináltatni az akváriumot, gondoltam megnézem, hogy csinálja ezt egy "vérprofi". Úgy látszik, ők is már csak a pénzre hajtanak... Ezért is csak havonta jön ki, akkor pucol valamennyit. Amikor ezt megtudtam, mondtam, hogy ez így nem lesz rendben, erre tessék! Egyébként Eihem típusú külső szűrőt használ ( [link]
2011. aug. 30. 16:30
 7/14 anonim ***** válasza:

A képfeltöltést használd, ezek a linkek nem valami jók.

A szűrőhöz azt is tudni kell, mekkora az akvárium.

Egyébként az az akvarista lehet, hogy ért hozzá, de minden akvárium más. És ezekhez a változásokhoz idő kell, ő sem tudja varázsütésre eltűntetni az algákat.

Persze ha nem is csinál semmit, csak "pucol valamennyit" tanácsokat se ad, akkor el kell küldeni a pi.csába.


Hány literes az akárium, pontosan milyen a szűrő, mennyi, milyen hal van benne, hány Wattal világít, (milyen fénycsövek pontosan) megvannak e a rendszeres, részleges vízcserék? Milyen növénytápot használ, van e táptalaj, nem ad túl sok kaját a halaknak?

2011. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából nem is nagyon értem a képeket.

A 3.on fehér az aljzat, a 4.en meg az aljzat van oldalról lefényképezve? Én úgy látom, de akkor hogy van, hogy középen algás? alulra van keverve az alga? Vagy a felső réteg új? Vagy külön van tisztítva?

Hát ez milyen cigány munka?! Mármint annak az akvaristának a részéről.

De erősíts meg, ugye jól látom, amit látok?

Mégyegy fontos dolog, mikor indult az akvárium?

2011. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja, és egyáltalán mi ez a zúzalék? Miből van?

(amúgy algamentesség szempontjából a fehér a lehető legrosszabb választás, gyakorlatilag semmi nincs, ami a fehérnél hajlamosabb lenne az algásodásra.)

2011. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a képfeltötésre feltenni vagy 5x, de mindig kiírta, hogy valamilyen hiba lépett fel...

200literes az akvárium, kiszámoltam. Nem tudom pontosan a szűrő adatait, se a világítást, se azt, hogy mennyi hal van benne (nem rég lett belőle asszem 2 vitorlás kiszedve, mert csipkedték a többieket) és mint írtam, havonta vannak takarítva, azt nem tudom, hogy hogy csinálja, nem láttam. Nem az én dolgom, csak kíváncsiskodtam ott, nem faggatni mentem. Viszont tápanyagokat nem használ a növényeknek(!).

2011. aug. 30. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!