Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 63 literes társas akváriumba...

63 literes társas akváriumba mennyi hal társítható?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy veszek egy 63 literes akváriumszettet. Társas akváriumot szeretnék, olyan fajokkal amik békében megvannak egymással, és szeretném elkerülni a túltelepítést. Egy betta hímet mindenképpen szeretnék bele, mert régi tapasztalatok alapján békésen megvan a társas aksiban, akárki akármit mond is :) Aztán még gondoltam 4-5 törpe szívóharcsára, mert azoknak elvileg nem kicsi a 63 liter. E mellé a két fajta mellé szeretnék olyan halakat, amik kicsit fel tudnák dobni az akvárium színét. Tudnátok ilyen halakat mondani, és mennyit? (platti, mézgurámi, ilyesmikre gondoltam).


És még egy kérdés, picit eltér a témától: Az akvárium 60 cm széles lenne, de a tartóállvány ami itthon van, csak 55 cm széles. Nagy baj lenne, ha az az 5 cm lelógna? =/


Előre is köszi a válaszokat :D


2011. szept. 2. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Kérlek szépen pont 63 liternyi hal társítható
2011. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én akim meg 10 centit lóg le.

Igaz az nano.


Én raknék még bele valami csapathalat mint pl vörös neonhal, vagy vmi hasonló.

2011. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen, valami kis csapathalra én is gondoltam, de nem tudom, hogy melyik mutatna jól. Igazából én a meleg színeket (narancs, sárga, piros) részesíteném előnyben, de ilyen csapathalról nemigen tudok =/

teaman a te válaszoddal sokra mentem x) Ha linkeltél volna vmi olyan oldalt, ahol le van írva hogy hány cm-s halra hány litert kell számítani, az hasznosabb lett volna.

2011. szept. 2. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne lógjon le, sokkal nagyobb a töréskockázat, netalán billenés, én nem ajánlom.

Mondjuk 4-5 platti és egy mézguripár mehet is, az otok jók, és hozzá esetleg 5 panda vagy elegáns páncélosharcsa vagy legyező garnélák!

2011. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

www.diszhal.info

www.akvariummagazin.hu

www.rainakvarisztika.hu

www.akvarista.hu


Hasonló "meleg" színű kisebb hal még az előzőeken kívül: amada lazac, törperazbóra, espe razbóra, titteya, endler, kakadu törpesügér.


Valamelyiket kicserélheted akár ezek közülire is.

2011. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem a legjobb ha lelóg, úgy könnyebben megrepedhet az alja. Kéne nézni egy nagyobb bútorlapot és alátenni.


A másik meg, hogy szoktak az akvárium alá tenni polifoam-ot is, vagy egy darab padlószőnyeg, vagy egy műanyag terítő, vagy ha nincs semmi, akkor újságpapír, esetleg karton lap. Azért hogy az alatta levő bútorlap egyenetlenségei miatt nehogy megrepedjen az üveg, mert ha pl van rajta egy porszem, akkor már egy pontban nagyon nyomódik és ott már megrepedhet az üveg. Amikor tele van vízzel, azért van neki súlya.

2011. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket meg a halakat :) Egyenlőre a plattin+mézguripár, és az amandalazac között vívódok... A plattikat nagyon szeretem, viszont úgy tudom róluk, hogy a betták nemigen kedvelik őket mert túl aktívak. Bár, gondolom egy idő után meg tudnák szokni egymást...

Hable, köszönöm a tippeket, polifome lesz szettben, viszont a bútorlap alátevős dolog nagyon tetszik :D

2011. szept. 2. 21:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Amanda lazac az narancssárga, és elég kicsi 2 centis, így akár lehet venni belőle 10-et is, csak kérdés, hogy a betta hogyan viszonyul hozzájuk. Azt nem tudom sajnos.


A törpe szívóharcsából szerintem ne legyen 4-nél több, mert éhen halnak és ne is tedd őket túl steril akváriumba, szóval ne az első percben vedd meg őket, hanem inkább majd 1 hónap mulva, amikor már kialakult némi barna alga az akváriumban. Az biztos hogy lesz, mert kevés fényen szokott lenni, de a törpeszívóharcsák majd szépen lenyalják az algát. Ha veszel algatablettát nekik kajának, az nemigen érdekli őket, jobb szeretik az igazit.

2011. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És 1db vasfát, is tegyél be a törpeszívóharcsáknak, mert azok eszik a rostot a fáról. Növényt is tegyél, mert a rothadó leveleket is megeszik, abból is táplálkoznak.


A betta szeret sok növény közt bújkálni, meg az amandák is, meg bármelyik hal, úgyhogy azt is tegyél be, és nem műnövényt, hanem igazit.


A 15Watt fényed alá rakhatsz pl:

Anubias, jávai moha, gömbmoha, Cryptocoryne wendtii, Marsilea hirsuta, Microsorum

Ezek bírják a gyenge fényt. Egyéb növények nemnagyon. Illetve van még néhány ami bírja, de nem sok.

2011. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, hable!

Az amandalazacot kicsit kicsinek találom, szerintem még a legbékésebb betta is zsákmánynak nézné őket... Jobb lesz mindenkinek ha marad platti meg a mézguri.

Az Otokkal kapcsolatos tanácsokat megfogadom :) Arról tudtam, hogy érzékenyek a vízminőségre, szerintem várok legalább 3 hetet amíg beteszem őket. Arra gondoltam, hogy még kiegészíteném az étrendjüket heti 1-2x egy kis salátával / cukkinival vagy ilyesmivel, és az egyben a plattiknak is jó lesz. A növények nagy részének már utánanéztem a díszhalinfón, de jól esett ez a kis "megerősítés" :) Még1x köszi a tippeket :D

2011. szept. 2. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!