Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi, zárt külső szűrőhöz...

Zsoka79 kérdése:

Házi, zárt külső szűrőhöz milyen márkájú és L/h-ás szivattyúkat használtok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

eheim, atman

Teljesítménye az akvárium méretétől függ.

2011. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a szűrő méretétől, mekkora térfogatú szűrőközegen kell átszívnia a vizet.
2011. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel még csak a tervezésnél járok ezért még képlékeny, két verzió van. a, 160-as cső 60-cm magas Kb 8-9L szerintem. b, 200-as cső 40-cm magas kb 5-6L és mind ez egy 150L-es akváriumhoz.
2011. szept. 5. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen 200-as csőből csináld, a kisebb keresztmetszet nagyobb áramlási sebességet jelent, kisebb lesz a hatásfok. De legyen az is legalább 10 liter, én 70 literes akváriumhoz használok 5-ös szűrőt. Én egy régi belső szűrő fejét használom, pacific talán, de jól szolgál már évek óta. Olyan 300-450 liter/óra az ideális, legjobb, ha állítható. Nekem a kifolyás 19-es, a befolyás 8-as talán.
2011. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe hogy a szivattyúknak van egy emelési magasságuk, hogy mennyit bírnak. Mer ha lerakod a földre a szűrőd, és az akvárium 70cm magasan van, akkor a víznek van egy súlya a csőbe, amit a szivattyúnak erőlködés nélkül ki kell tudni nyomni fölfele és minél hosszabb a cső, annál jobban kínlódik. Bár ezt talán nem is a liter/órából, hanem inkább a Watt számból lehet kikövetkeztetni, hogy a vízpumpa mennyire erős. Már csak gondolom hogy egy ilyen nagyobb szerkezetnél ez sem elhanyagolható. Esetleg kérdezd meg egy boltban is, hogy mit mondanak erről. Nekem ez mindegy volt, mert én nem zártat csináltam, de neked lehet, hogy nem mindegy.
2011. szept. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Murr. Én is régebbi szűrő fejet akartam használni de a csajom ki dobta. Azt gondolta hogy mivel már nem jó nem fogom megcsinálni. :( De a csövek keresztmetszete nem teljesen világos ebben az esetben, habár tanultam hydraulikát.
2011. szept. 6. 09:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Hable. Hát igen tényleg nem mindegy, Mert nagy valószínűséggel lejjebb lesz mint az akvárium. Köszönöm hogy figyelmeztettél. Mert amit kinéztem annak sem a L/h nem elég és a emelő magassága is kevés. De tudod mi a mind egy Hable ? Ezt a múltkor hallottam a kolegámtol. A 11, a 111 meg így tovább:)) Még egyszer köszönöm.
2011. szept. 6. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Fék, rükverc!

Zárt rendszerű, tehát nincs emelési magasság. Mármint hogy semmit nem kell erőlködni.

Az igaz, hogy az emelési magasság teljesítménye a motorteljesítmény (W) függvénye, de ennen nyitott rendszerben van jelentősége.

Zárt rendszerben a lefelé áramló víz pont annyira segít rá az emelésre (cső falánál fellépő súrlódást nem számítva, mert az elenyésző) hogy tökmindegy, hogy vízszintesen áramlik a víz, vagy felfelé, vagy lefelé 26 méterre.

Egy zárt (értsd légmentes) rendszerben annyit emel a szivattyú, amennyi az akváriumban lévő vízszint, és a vissza folyó cső magyassága közti különbség.

Ez kb. 3-4 cm.

Ettől függetlenül megéri erősebb motorral megcsinálni, mert az extrém nagy mennyiségű -és idővel eltömődőtt- szűrőközegen nem kis meló átszívni a vizet.

2011. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!