Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik 18 wattos csövet...

Melyik 18 wattos csövet választanátok 15 wattos daylight mellé a következők közül?

Figyelt kérdés

1. Sima 3 sávos daylight

[link]

2. 5 sávos, teljes spektrumú

[link]

3. gro-lux 8500 K

[link]

4. Egyéb


2011. szept. 6. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

2 vagy 4

[link]

2011. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Mondjuk egy sügereshez lehet bevállalnám a 8500 asat. Am. nem.

2011. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Daphina ***** válasza:

Attól függ...

Csak azt mond meg, hogy a kalűszhalas-garnéláshoz kell, vagy egy másik-hoz...

A KG-hez én egy 5-sávosat tennék.

A Gro-lux szerintem kilőve, mert elég vöröses színe van és hát 15W daylight mellett elég zavaró tud lenni..

2011. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a felső 45 literhez ilyen csövek voltak:


1db 60cm-s Hagen flora glo.

1db 50cm-s daylight vízalatti neon.

1db 30-cm-s kék vízalatti neon.

Ez így nem algásodott.


De előtte még a Hagen helyett régebben csak egy Daylight cső volt, és akkor azért volt némi zöld alga. Persze itt a világos háttér is rátett, me hogy visszaverte a fényt és emiatt világosította az akváriumot.


Ez alatt nőtt a Hemianthus micrantemoides elég jól.

Meg jó hülye kékes fénye volt a kék neon miatt,

de azt ki lehet hagyni:

[link]


Szóval én biztos, a Hagen flora glo-t választanám, az nem olyan erős fényű, mert kevesebb lux mint egy daylight, de a növények szerették a fényét és az algáknak nem kedvezett annyira, pedig sokszor elhanyagoltam a vízcserét, ezt azért hozzá kell tenni.

2011. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a kalászoshoz lesz, ezek a vízalatti neonok nálam fél év alatt teljesen feladták a harcot, így most kap egy normális csövet. Nekem is az 5sávos volt a szimpi, csak nem akartam lelőni a poént. Hable, a Hagennel szerintem ugyan az lenne a baj, mint a gro luxal, kevés mellé a daylight, túlságosan domináns lenne.

Köszönöm a válaszokat :)

2011. szept. 6. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nemis, de ha gondolod odaadom kölcsön van egy 60centis hagenem, nézd meg, szerintem valamilyen daylight-om is van, de abból csak az olcsóbb verziót vettem.
2011. szept. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most éppen nem használom őket, mert most duluxot raktam a nagy akváriumba, és kicsibe ami még van, azon spot lámpa van. A szobanövényeket meg kiraktam a folyosóra, hogy annak ne kelljen már külön világítani.
2011. szept. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenek vannak nekem:


Most csak így végignéztem a színeket ránézésre:


- Osram L18W/77 fluora - ez egy csúnya rózsaszín cső

- Sylvania Aquastar - ez tök lila

- FSL T8 18W/527 - ez 2700K sima naracssárgás szobai neon

- Flora Glo 20W/T8 - rózsaszínes fehér, nem rossz

- Osram L18W/20 Cool white, sárgás fehéres, egész jó.

- Meg van még egy ennél fehérebb, csak azt nem bírtam kiterekni, szerintem az daylight, és ennek van a legszebb színe egyébként.

2011. szept. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!