Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha tuberkolózist észlelsz és...

Ha tuberkolózist észlelsz és a beteg halat eltávolítod, és mondjuk a többi halat is külön rakod, akkor utána hogyan fertőtlenítenéd az eredeti növényes akváriumot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az egyetlen olyan halbetegség, ami emberre is veszélyes lehet, bár nem tudom, mekkora a kockázati esély. Nálam szerencsére nem volt halpusztulás a tőled kapottakon kívül, én is megvagyok még, de halazás után kezet mosok, biztos, ami biztos. Szerintem ennyi óvintézkedés bőven elég. Ha valóban ezzel van dolgod (közel sem biztos, hiszen csak boncolás útján mutatható ki, a legtöbb baktériumos megbetegedésnek hasonlóak a tünetei), akkor szerintem kérdezz rá egy dokinál. De mivel nálam megállt, szerintem nem ezzel van dolgod. Ez a baktérium amúgy nagyon ellenálló, a legtöbb fertőtlenítőszernek ellenáll, szárazon hetekig is képes életben maradni.
2011. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szólj a boltos srácnak is, ha tényleg ezzel van dolgod. És akkor minden, ami élő, kuka, a többi pedig alaposan kifőz.
2011. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tudom, sorry, és még mindig áll hogy kifizetem a halaidat, ha úgy akarod.


A boltban ez már régóta ez megy egyébként. Mintha direkt csinálnák, vagy a nagykerből hoztak egyszer betegen, aztán azóta karantén sincs, csak ami jön, azt berakja a beteg halak közé egyből :/ Én már mondjuk nem veszek ott halat, de hát mások szoktak.


És nekem is ez most gondot okoz.


Azt nem tudom, hogy akkor az egészséges halakkal mi legyen? Lehet, hogy azok is fertőzöttek, de ez a betegség lappang 2 hónapig is, és így nem látszik rajtuk semmi.

2011. szept. 8. 02:39
 14/20 A kérdező kommentje:

A tavakban, folyókban szoktak fürdeni az emberek, és ha ott kitör egy ilyen járvány akkor mi történik?

Olvastatok már ilyet, hogy ember haltól lett tuberkolózisos?

Barátom csak olyat olvasott, hogy ha megették nyersen a halat, akkor lettek betegek. Persze ez megnyugtató, de attól még bennem van a para.

Jó lenne tudni, hogy valójában hogy is van ez.

Komolyan érdekelne.

2011. szept. 8. 02:54
 15/20 A kérdező kommentje:

Na jó, én nem boncoltattam fel, lehet hogy tökre nem is tuberkolózisról van szó. Hát én azt nem tudhatom.


Nálam az van, hogy havonta 1db boraras maculatus fogja magát és lefogy, hiába etetem, akkoris. És külön is próbáltam etetni, mikor láttam már hogy vékony. Eszik is, aztán meg mégis lefogy és meghal.


A galaxyk, a boraras brigittae, meg boraras uroptha.. stb. azoknak meg semmi bajuk soha. Szépek és virulnak.


Szóval nem vágom, hogy mi van. Ezt a tuberkolózist én csak úgy gondoltam, mert mi más lehet még?


A boltban pedig láttam egyéb, nem csak maculatus halat szintén így, hogy csúnya volt, vékony és dülledt szemű, nagy fejű. Nem sokat, de voltak páran az egészséges halak közt, és régebben is láttam már, nem csak most.

2011. szept. 8. 05:55
 16/20 Daphina ***** válasza:
100%

2orvos is van a családomban!

Nem fogod elkapni! Semmi esélye....

2011. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Daphina ***** válasza:
100%
A boltosnak, ha rám hallgatsz nem szólsz! Lehet nem is TB, és egy csomó ártatlan állat veszne oda...
2011. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem is nagyon kicsi az esélye, hogy bármi bajod legyen. Gondolom minden nap nyúlkálsz a vízbe és látod, semmi bajod. Lehet, hogy tényleg meg kell enni őket.

Vízparti tuberkulózis járványról még nem hallottam :)

A halaimat pedig nem kell kifizetni, az pusztult csak el, amit tőled kaptam ingyen. Vagy még esetleg 1-2, de már nem emlékszem. Meg már amúgy is a fél akváriumom tőled van ingyen... Jó lenne a végére járni, de egy állatorvos szerintem elég drágán boncolná fel a haladat. Esetleg akvaristán Brekknél lehetne rákérdezni, hogy mit kellene csinálni.

2011. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Daphina ***** válasza:
100%

Jaja, ajánlom Brekk-et!

Ő a haldoki:)

2011. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

:D

Na jólvan, akkor megnyugodtam, köszi

Rendesek vagytok

2011. szept. 9. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!