Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért félnek még mindig a...

Mért félnek még mindig a neonjaim?

Figyelt kérdés
2napja vettem 20 neont,de még most is frászt kapnak ha felkapcsolom a lámpájukat.Tiszta pánikba vannak,beúsznak a növények alá.Lesz ez még jobb?Azért a lámpának néha kell égnie...Vmi tipp?Vagy csak idő kell nekik?
2011. szept. 7. 21:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Még nagyon kicsik,lehet,hogy addigra lesz még 1 akvárium...Egyébként a növényekkel javíthatok még a helyzeten?
2011. szept. 7. 22:03
 12/25 anonim ***** válasza:

Igen, növényekkel valamennyit javíthatsz. Viszont a 15 watt fényed alatt az a hínár ki fog rohadni, neki olyan 50 watt kellene. Az egyik legnehezebben tartható növény. Alacsonyabb fényigényűeket kellene venned, mondjuk egy hatalmas adag vallisneriat, az illik is a neonokhoz.

És hidd el, nem azért írom ezeket, hogy cseszegesselek, tényleg csak jót akarok. Kicsit elhamarkodottan vágtál a témába, annak pedig sok hiba az eredménye.

2011. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ludwigia repens - ebből elég nagy töveket árulnak úgy láttam. Fényigényes, de ha csak feldobod a víz tetejére, ott megmarad és leárnyékolja nekik, meg gyorsan is nő, és szép is.
2011. szept. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kevés növény...és az aljzat is nagyon világos, meg az a középső kő bújóka vagy mi...az sügéreknek való, mert totál mészkő az egész! Szarrá keményíti a vizet! Meg mekkora helyet elfoglal...a sügérek szeretnek szikla között bújkálni az eredeti élőhelyükből adódóan, de a neonok meg a növények között szeretnek. Szerezz be vagy 10x ennyi növényt, anubias féléket kötözz rá fára vagy NEM mészkőre, Microsorium-mal ugyanez a helyzet, vehetsz még cryptocoryne féléket, ezek bírják a kevesebb fényt és szépek, nagyobbra is megnőnek, töltik a teret és kicsit leárnyékolnak. És igen, rengeteg a 20 neon, nekem 112 literben van ennyi.
2011. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem mészkő, hanem műkő, általában abból csinálják. Ettől függetlenül igazad van.
2011. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
nekem mészkőnek tűnik,mert mielőtt beraktam az aksiba kicsit mállott.Dehát ez direkt akváriumba való,nem gondoltam,hogy még ilyesmi hátulütők is lehetnek...Azt hiszem továbbképzem magam!:)Egyébként még jobban szétültettem azt a hínárt(amíg még bírja)hogy több legyen az árnyékos rész.A talaj meg így,hogy nincs lámpa egész sötét,inkább szürkés.Tudom,hogy a halak jobb szeretik a sötétebb köveket,ezért is nem vettem fehéret.
2011. szept. 8. 12:16
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"arról ahogy félnek?:):) "


Nem. 54 literre 15 watt az édes kevés, hogy önmagában attól stresszeljenek. Egyértelmű volt, hogy más is van a háttérben, kíváncsi voltam, hogy mi.

És lám, valóban bőven van amitől stresszelhetnek.


A rikító fehér aljzat, a fehér meszes bújkáló, a hideg/rideg fény, az a pár szálka növény... ez nem Neonnak való.

Ha kicsit is érdekel az akvarisztika, és nem egy önző barbár haltartó akarsz lenni, néhány verzió, amit tehetsz:


Ha ragaszkodsz ehhez a hideg világos összképhez, és csak ilyen stíluban gondolkozol, úgy ahogy van, felejtsd el a neonokat, és más hasonlóan klasszikus fekete vizű fajokat.

Cseréld el az összes neont pl. kis testű Csigasügerekre. Néhány csigaházzal ők jól elvannak ilyen műtőasztal szerű kirakat akváriumban. Nézz utánna milyen fajták vannak (sokcsíkos, bulldog) hogyan kell őket tartani, igényeik, nemek aránya, stb.


Ha mégis Neonokat akarsz tartani, a legjobb lenne beüzemelni egy 120 liter körüli akváriumot, abban jól elférne ez a 20 fős csapat egy oda illő társítással. Algázókkal, páncélosokkal, baltahasúakkal.

Természetesen Neonokhoz illő berendezéssel.


Ha a Neonok is maradnak, és az 54 liter is az egyből hátránnyal indul, mert olyan 70-80 liter alatt nem is kéne erőltetni ezt a Neonos vonalat. Ha minden más körülmény (stresszmentesség pl. :)) stimmel, végülis egy kis csapat szűkösen elfér 50 literben. Nem a víz leterheltsége a korlát, hanem a halak természete. Egyszerűen többet úsznának, mint amennyire lehetőségük van.

Amit az utóbbi esetben tanácsolni tudok:

Legelső, legfontosabb, 8 db. neonnál többet ne tarts meg. Beszélj a boltossal, és a maradék 12 helyett kérjél 4 db. törpe szívó harcsát.

Cseréld ki az aljzatot 1-2 mm-es fekete zúzott bazaltra. Ez elég olcsó, ha van egy közeli tüzépen, egy sörért is adnak annyit amennyi kell.

Hajintsd ki a p.icsába azt a fehér meszes bújkálót, tegyél helyette vasfát, mangróvét, platánkérget, száraz tölgyfalevelet, égerdobozt, tebang levelet, stb.

Növények közül alacsony fényigényűeket tegyél be. Anubias fajtákat nagyobb nehezebb tereptárgyakra kötözheted. Mehet még bele gömbmoha, Criptocorin Microsorum fajták, vagy úszó növények is, a tetejére.

Világításnak megérné beguházni pl. egy sera tropic sun-ba. Önálló csőként az egyik legjobb, és a meleg trópusi fény tónusa kifejezetten erre van kitalálva.


Abszolút jogos az aggodalmad, ilyen környezetben simán halálra stresszelik magukat. Ha nem a stresszbe halnak bele, akkor az általa okozott immungyengeség miatt valami betegség fogja elvinni őket.

Néhány ötlet, Neonos stresszmentes akváriumhoz:

[link]

[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=Dj7Ntxg97qo&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=L0mPqJafpCI&feature=related

2011. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
tehát gyökerek,fák..:( Fura,hogy ez a szinte világító hal ilyen helyen szeret élni.És nem kell neki semmi bujkáló? Vannak páncélos harcsák is,de ők nem félnek.Csak azt mondja meg nekem valaki,hogy ha úgy rendezném be az akváriumot,mint amiket belinkeltél,azt hogy lehet mégis kitakarítani??Legalábbis az aljzatot...
2011. szept. 8. 15:49
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint bármelyik másikat. Aljzatporszívózással. Vagy mi a bökkenő? A levelek? Nem kötelező hogy legyen, de addig félre is lehet tenni. A gyökereket is körbetalaríthatod, alá úgysem szarnak a halak.


Meg végülis nem is annyira a dekor fontos, mint inkább az összkép, vagy a hangulat, vagy ilyesmi...

Láthatod a különbséget. Térben vannak bújkálók elhelyezve, felfelé is, nem csak alul 1-2 helyre lokalizálva. A vizet tőzegen átszűrve is megszínezheted, nem kell bele föltétlenül minden, amit írtam. De fa mindenképpen jó lenne.

2011. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem többek közt pont azért is világítanak, hogy lássák egymást, meg a rajt, nehogy elszakadjanak egymástól. Ha tökéletes látási körülmények közt élnének, lehet nem lennének ilyenek. Persze más oka is van, az irrizálás összezvarja a ragadozókat, ilyesmi.



Itt egy másik vonal, ez egy Csigasügeres akvi:

[link]

2011. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!