Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halak az...

Vikcsike90 kérdése:

Miért pusztulnak a halak az akváriumomban?

Figyelt kérdés
25 literes akváriumom van. 4 neon halam, és egy aranyhalam van jelenleg. Ők Még jól érzik magukat. Azonban volt még benne rajtuk kívül két gurámi ők egy egy héttel egymás után elpusztultak. Volt egy teleszkop szemű fekete halam ő a gurámi után egy nappal pusztult el. Nem értem mi baj lehet. Féltem a többit. A hobbiáltboltbeli eladó persze semmit sem tud ahogy én sem . Sőt a halakhoz sem értek. Havonta van pucolva az akvárium, antiklorral és metilénkékkel, új víz, a kavicsokat pedig átmossuk. Van benne egy mű és egy élő növény is. Teljesen tanácstalan vagyok :(
2011. szept. 7. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
kagylo? Vagy az Aranyhal gyilkolja öket..(nekünk ez a 2 volt ami miat kipusztult az akvárium többi tagja)
2011. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
25 literbe nem való aranyhal. 100 literbe lehetne tenni egy párt, ugyanis iszonyú gyors az anyagcseréjük. De ha nem lenne aranyhalad, akkor sem lehetne 2 gurámit rakni 25 literbe 4 neonnal. A gurámit annyira nem ismerem, de a neon csapathal, minimum 7-8 példányt kéne tartanod belőlük, viszont nem 25 literben, hanem legalább 70-80 liter kell nekik. Az akvárium vizét soha nem szabad teljesen lecserélni, csak kb 20 százalékot, mert elpusztulnak a hasznos baktériumok, de ennyit hetente kell cserélni, főleg, hogy az aranyhalak telesz*rják. Olvass utána a dolgoknak! Ajánlom az akvarista.hu oldalt, vannak inygenes e-bookok is, regisztrálni kell, akkor tudod elolvasni.
2011. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szűrő, levegőztető van?

és ne cserélgesd a teljes vizet, nem tesz jót nekik

2011. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit csak lehet, rosszul csinálsz, ez állatkínzás.

Ezeket a halakat nem lehetne együtt tartani, ahogy mondták, külön-külön kellene nekik 100-150 liter.

A szűrőnek állandóan mennie kellene, a víz 30%-át pedig hetente lecserélni. Antiklórt és metilinkéket tilos használni, utóbbi gyógyszer... CSak pihentetni kell 1 napig a vizet. 21 évesen miért nem lehet kiolvasni egy könyvet, hogy legalább az alapokkal tisztában legyél? Jobb a tömegmészárlás?

2011. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam állatkínzónak. Az állatkereskedésbe amiket mondtak az alapján tartom őket, van mindenem hozzá. Érdekes, hogy ott kb 50literes vizbe van kb 50 picike aranyhal, nekem a 25 literesembe szerintem elfér egy. És bocs hogy ezt mondom de engem ne nevezz állatkínzónak amíg nem ismersz! Rengeteg állatom van valamint mentem is őket!!! És talán azért kérdeztem rá hogy mit rontottam el és nem azért hogy leállatkínzózz!
2011. szept. 8. 10:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen van levegőztető meg szűrő. Akkor mit tartsak benne ami nem pusztul ki?
2011. szept. 8. 10:09
 7/10 Platypus ***** válasza:
100%

Sajnálom, de amit most csinálsz az tényleg állatkínzás. A halaid szenvednek, akármilyan jó ember is vagy egyébként. Eddig nem tudtad ,hogy rossz az amit csinálsz, mert rossz ember tanácsára hallgattál. Most már tudod, és ha szereted az állatokat, akkor változtatnod kell. A boltos meg aki rádsózta ezt így vagy pénzéhes, állatok érdekeit lesz@ró ember, vagy csak simán nem ért semmit a szakmájához. Mert amit vettél az egy borítékolt katasztrófa ebben a formában.

Először is a havi teljes takarítás és vízcsere az akvárium meggyilkolása. Az akvárium vizét két vízcsere között baktériumok tartják egészségesen. Ezek a baktériumok lassan szaporodnak és elég kényesek, ezzel a pucolással és a metilinkékkel gyakorlatilag teljesen kiirtod őket. Ha ezt megteszed, a halaid ammóniamérgezést kapnak! Metilinkéket csak fertőző betegség esetén szabad használni. Teljes pucolást meg legfeljebb pár évenként. Hetente ki kell cserélni a víz 30%-át. Antiklórt használhatsz, de ha pihenteted a vizet, akkor nem szükséges.

Másodszor pedig ritka rosszul választottál fajokat. Az aranyhal 25 centisre is megnő, 100 liter alatt tilos tartani. Ezen kívül sokkal hidegebb víz kell neki mint a trópusi halaknak. Neonhalból legalább 10 példányt kell tartani különben nem érzik biztonságban magukat, így pedig már minimum 50 literre van szükségük. A gurámiknak is jóval nagyobb a helyigénye. Ez a 25 literes csak egyetlen Betta tartására alkalmas, és arra sem sokáig, mert terveznek egy módosítást az állatvédelmi törvényen, ami megtiltja 30 liter alatt a haltartást!

2011. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
az állatkereskedést nem vedd alapnak,hiszen ott max 1-2hónapig(vagy addig se)vannak a halak.Addig mondhatni "kibírják"olyan sokan kis helyen.
2011. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

vikcsike..a neved is tükrözi az IQ-d.

egy rohadt nagy állatkinzó vagy és hülye is.élj ezzel a tudattal,hogy TE MIATTAD HALTAK MEG.

2011. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mekkora állat! XD

Tiszta Hemingway! :D

2011. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!