Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom savanyítani az...

Hogyan tudom savanyítani az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

Tölgyfalevél megfelelő ehhez? Van egy tölgyes nem messze, várjam meg h elszáradjanak a levelek, vagy az is jó ha leszedem és kiszárítom, vagy a földről szedjek?

Olvastam a sósavval való savanyítást arról mi a véleményetek?


2011. szept. 11. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Előszöri le kell lágyítani, anélkül nem hogy fölösleges savasítani, még veszélyes is!!!

Lágyítani: desztillált vízzel, ioncserélt vízzel, ozmó géppel, kevert ágyas műgyantával lehet. Esetleg esővízzel, de az már extrém sport. (veszélyes)


Lágyítás után jöhet a sósavas savasítás. Ez az egyik (a) legtermészetesebb sav, ezzel a legegyserűbb. A tölgyfalevél ehhez kevés. Persze a sósav nem úgy értendő, hogy belelocsolod az akviba a 30%-os ipari sósavat, hanem híg oldatot adagolsz, még a halak érkezése előtt. Utánna a cserevizeket pontosan erre az értékre kell lágyítani, és savasítani!

Ettől mégy mehet a tölgyfalevél, de az inkább csak színez. Úgy a jó, ha magától szárad el a fán, és ősszel összeszeded.


De egyébként ha lelágyítod a vizet 7-8 nk-ra, és állandó az akviban a Co2 szint, magától is lejjebb fog menni a ph.

Ennél lágyabbat ne nagyon csinálj, mert instabillá válik a kémhatás.

Lágyítás nélkül pedig nehogy nekiállj savasítani!


Am. ilyeneket csak szaporításhoz szoktunk csinálni, meg akik pl. Diszkoszoznak. De egyébként túl sok kockázatot rejt magában, hogy megérje foglalkozni vele. Az "átlag" lágyvizes halak már beakvarizálódtak annyira, hogy a tartásukhoz jó a sima csapvíz is.

2011. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5-6 nk fokos..
2011. szept. 11. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Uhh...

Sose vittem le addig.

Sok növényed van?

2011. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És akkor miért kell savasítani?

Mennyi most pontosan a ph, több napszakban mérted már, nem ingadozik?

2011. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
garnis aksi CBS-k vannak benne, van benne növény rendesen olyan mérőm van amit a doki szokott adni húgymintának, csak ph mérő. olyan 7,7-8 körül van, de vízcsere után mértem 80% ioncserélt és 20% csapvizet használok(megkóstoltam elég sósxd)
2011. szept. 11. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbálj venni egy flakon Ozmo vizet valamelyik halas boltban, és megméred az mennyi.


Meg egy desztillált vizet gyógyszertárben, bár az lehet, hogy 7-es PH lesz.


Én ebbe nem hiszek, de kipróbálhatod ezt is, bár nekem azt mondták, hogy ez csak egy időre viszi le a PH-t, és nem tudom hogy a garnélákra milyen hatással van:

[link]

2011. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ihatsz kólát is, az csak ph 3.

Szénsavas ásványvíz meg ph 5.


Adagolhatsz CO2-t, az lejjebb viszi,

de nem tudod olyan folyamatosan adagolni hogy ne változzon.

2011. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!