Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj, amiért meghaln...

Mi lehet a baj, amiért meghalnak a halaink?

Figyelt kérdés

Akvárium 35l, vízsz., lámpa, fűtés,hőmérő van.

Karácsony óta van meg. Most az elmúlt 2-3 hétben meghalt kb. 4 hal. Szifók, törpeharcsa, zebra, neon halak vannak benne.


2011. szept. 12. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy amit vettél nekik kaját, abba volt valamiféle vírus.... Nekem is pusztultak már el így halaim a szúnyog lárvától :S
2011. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kicsi ez az akvárium ennyi halnak.
2011. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
35 literen ennyi hal? az is csoda, hogy eddig húzták...
2011. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy nem jó a haltársítás. Eddig bírták. 35 literest egyébként is nagyon nehéz fenntartani, mert nem nagyon tud beállni a vízminőség, biológiai egyensúly.


Heti 2x 10-15% vízcsere kellene ilyen kicsi akváriumban. Nagyobbakban heti 30%-ot szoktunk cserélni, szerintem ilyen kicsiben az egyszerre sok.


Xifót 100-150 litertől felfelé érdemes tartani, mert 12 centisre is megnő.

[link]


Törpeharcsa...hát ez biztos nem a hal rendes neve, ugyanis a törpeharcsa az tavi hal, neked valamilyen algaevő harcsád lehet. Valószínűleg ancistrus fajta. Abból meg 90-100 litertől lehet 1 párat tartani, ez is 12 centisre nő:

[link]


Neonhalnak 70-80 liter a minimum, és minimum 12-15 db-ot kell belőle tartani, mert rajhalak és 1-2 darab az stresszes lesz és elpusztul. Annyinak meg már 90 liter a minimum.

[link]


Zebra?? Az meg micsoda? Zebradánió? Annak se 35 liter való:

[link]


Mielőtt halat veszel, illik utánanézni mik az igényeik. Ez az összeállítás, ami neked van, úgy 150-200 literben lenne alkalmas.


Hány halad van összesen? Mérgezés is bekövetkezhetett, mert ennyi hal sok egy ekkora akváriumba, nem bírta a szűrő, felhalmozódtak a méreganyagok és elpusztultak.

2011. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kb. 15 hal van összesen. Egyébként amikor vettem az akvarisztikában a srácnak mondtam mekkora az akvárium. Ő mondta, h. mennyit vegyek még próbált volna rábeszélni többre is.
2011. szept. 12. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ő mondta, h. mennyit vegyek még próbált volna rábeszélni többre is" ha én árulnék valamit, én is megpróbálnék rád sózni belőle minél többet :S....inkább mentsd a menthetőt és vagy ajándékozz el a halaidból vagy vegyél egy nagyobb akváriumot
2011. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jól van, veszek 1 új szűrőt, meg elgondolkodom az ajándékozáson
2011. szept. 12. 12:00
 8/13 A kérdező kommentje:
sajnos egy 150- 200 literes akváriumot nem tudnék hová tenni. Túl kicsi a lakásunk.
2011. szept. 12. 12:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy az eladóra nem szabad hallgatni...neki az az érdeke, hogy mindent rádsózzon...


Új szűrő? És az mit segítene? Semmit...ugyanúgy dögleni fognak a halaid. Az ÖSSZESET ajándékozd el, és ezek közül vegyél bele EGY félét, mondjuk 8 db-ot:

[link]

Ebből is olyat, ami nem lágyvizes. Esetleg tehetsz melléjük pár db red cherry garnélát. Semmi mást!

2011. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Tegyél bele bugyborékolót, és csak kis halat szabad, meg olyat ami labirintkopoltyús.


Bár nekem a legelső akváriumom ugyanekkora volt, és bugyborékoló nélkül volt, de tele növényekkel. kis halakat vettem, xifó, gurámi, kis pöttsös harcsa, vitorláshal. A xifó még szaporodott is. De a halak jottányit sem nőttek. Aztán átkerültek egy 80 literesbe, és hirtelen mind megnőtt ahogy nagyobb lett a tér, és megint megálltak. A harcsák átkerültek pár év múlva egy 200-literesbe, és megint hirtelen a duplájára nőttek.

A kaját nálam Tubifexnek hívják.

2011. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!