Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A törpenyuszik a szúnyogcsípés...

A törpenyuszik a szúnyogcsípéstől tényleg meghalnak?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm mondta hogy hiába oltatták be, a nyuszi mégis meghalt. Most szeretnék venni, de nem tudom hogy milyen oltás kell neki, és hogy mennyibe kerül.
2011. jan. 9. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Igen meghalnak. Nyáron azért kell úgy kivinni őket legelni, hogy ne legyen szúnyog. Amúgy az Étolaj vagy mi ha azzal bekened a nyuszi füle mögött akkor nem mennek rá a szúnyogok! De nem biztos, hogy étolaj már nem tudom :S de az hatásos! (=
2011. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
3%
Az étolaj hülyeség. Az ivermectines gyógyszerek olajosak, tarkóra szokták kenni, de csak bolha meg ilyenek ellen hatásos, a szúnyogot nem izgatja. A myxomatózis oltás fél évig védi a nyulat a szúnyog által terjesztett betegségtől, ha az ismerőseid nem oltattak rendszeresen, akkor a nyúl elkaphatta a betegséget.
2011. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem!Nem halnak meg!Csak elhullanak,elpusztulnak,megdöglenek,kimúlnak!AZ EMBER HAL MEG!Minek kell majomkodni?

Annyira azért nem kell félteni a nyuszikat,de néhanapján előfordul.Tartottam nagy mennyiségben házinyulat és a többszáz darabból egysem pusztult el szúnyogcsipéstől.Ahol erős,egészséges az állomány és tisztaság van ott ritkábban fordul elő!

2011. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha a myxomatózissal fertőzött szúnyog csipi meg abba hal bele.Be kell oltatni a nyulat,nem véletlenül találták ki nekik az éves kötelező oltást!
2011. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni,de az étolajat a fülbe szokták kenni fülvarasodás ellen.Az nem a szunyogcsipéssel van összefüggésben.Olyan területen kell félteni csak a nyulaidat ahol nyúltartó telepek vannak mert ott több a fertőzött szúnyog.Egy zárt helyen tartott nyúlnál sokkal nagyobb a valószinűsége hogy megcsipi a szúnyog mert annak nincs immunitása.Legalábbis a nagypapám azt mondja,pedig Ő most is tart kinn az udvaron ólakban nyulakat.
2011. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt több nyúl, igaz házinyúl volt. Olyan 20-30 db volt általában az állomány. Abból csak egy felnőtt nyúl pusztult el szúnyog miatt. De tudni kell hogy egyik se volt oltva. A többi szép egészséges volt.

A törpe nyuszi lehet érzékenyebb. Ezt már nem tom.

2011. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
54%
A nagyszüleim régen tartottak házinyulat, nem is keveset, sosem oltatták őket és az állomány nagy részét elvitte a myxo, fel is számolták végül a tenyészetet. Ha valaki haszonállatnak tartja a nyulat, és úgy ítéli, valamiért alacsony a kockázat, akkor lelke rajta, ne oltasson. De egy házikedvencet elveszíteni egészen már tészta, és igenis reális kockázat. Egy kombinált oltás(myxo és RHD) ára 5-6000 Ft, fél évig véd, de ha tavasszal adatod be, akkor elég évente egyszer, mert télen nincs szúnyog.
2011. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem is oltasd be nekem is vannak nyulaim igaz én soha nem oltatok mert az anyáim már túlestek a szúnyogcsípésen és túlélték és azt soha nem irják le sehol amelyik nyulat egyszer megcsípi a szúnyog és túléli az utánna immunins lesz a betegségre soha többet nem kapja el akármennyire csipkedik a szúnyogok semmi baja nincs tőle
2011. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Törpenyulunk van, s lakásban él, de nem tudnék éjjel aludni, ha nem oltatnánk be félévente/évente. Azt a 2000ft-ot ki lehet bírni, és abban már benne van az RHD elleni vakcina is. Ennyit meg lehet tenni a kedvenced egészségért, és nem olajat önteni rá, meg benzit a házára, hogy ne csípje a szúnyog.
2011. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!