Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Etethetek ezzel az élő szúnyog...

Etethetek ezzel az élő szúnyoglárvával?

Figyelt kérdés
Medencénk most, hogy bejött a hűvösebb idő, és lehűlt a víz, nem volt már klórozva és be is algásodott...jöttek a szúnyoglárvák. Rengeteg van bent, gondoltam kiveszek belőle egy befőttes üvegbe tiszta vízbe, és adok a halaknak belőle (tetrák, neonok). Szerintetek adhatok nekik, vagy inkább hagyjam? Egyébként fagyasztottal etetek (artémia, cyclops, meg néha forrázott zöldségek).
2011. szept. 12. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akváriumba én nem rakom, de a kerti tóba át szoktam rakni a lárvákat az esőgyűjtő hordókból.
2011. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azt nem írtad ,milyen vízben vannak? de ha,nem tiszta eső víz akkor ne kísérletez vele!
2011. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy medence, de már kb. 1 hónapja nem volt benne klór, az meg kiszáll belőle ugye. Most csak algás a víz és tele van szúnyoglárvával. De akkor inkább körülnézek még, hátha van valahol esővíz még, és abból nézek inkább. Vagy hagyom, ha ennyire kockázatos. Csak gondoltam jó lenne egy kis élő eleség. :) Vagy van még egy hordónk az egyik üvegházban, azt mindig teleengedjük vízzel, lehet abba is vannak. Az tuti nem klóros.
2011. szept. 12. 16:26
 4/11 Platypus ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kockázatos. Hal nem élt benne, így fertőzés se kerülhet bele. A klór meg illékony. Gondolom csapvízzel van feltöltve, meg az akvárium is. Én inkább amiatt aggódnék, hogy ezekből a lárvákból csípős szúnyog kel ki, ha kikel. Ezt fagyasztással meg lehet előzni.
2011. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze hal nem volt benne :) és csapvíz mindkettő. Akkor szerintem kipróbálom...1-2 élőt beleteszek, aztán ha tetszik nekik, akkor fagyasztok le belőle valamennyit.


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 12. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:
az én halaim imádják az esővízgyűjtőböl kiszedett lárvákat! :)
2011. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ők is falták rendesen. :) Azt hiszem bevezetem az étrendbe néha-néha. :) Mondjuk azt még ki kell találnom, hogyan is fagyasszam le...valaki ha tud rá okosat akkor írja meg légyszi! :)
2011. szept. 12. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
gondoltam én a naptejre és egyéb vegyszerre , ha ilyen volt nem lesz nehéz át teleltetni a halaidat!
2011. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mentünk bele naptejjel. :)
2011. szept. 12. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha berakod a jégkockatartóba, egy kis vízzel, biztos lefagy.


Én nem szoktam lefagyasztani, csak egy pohár vízbe berakom a hűtőbe, aztán olyan 2 hétig etetek vele, meg közben néha lecserélem rajta a vizet. Úgy sem kelnek ki.


Csak akkor kelnek ki ha bedobod őket akváriumba és nem eszi meg senki. Pl régen volt tűzhasú gőtém, nem akart enni, aztán benthagytam neki a szúnyoglárvát. Pár nap mulva már szálltak is ki a kis szúnyogok az akváriumából, tök jó volt :/

2011. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!