Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etethetek egy 2-3 hetes...

Mivel etethetek egy 2-3 hetes kismacskát?

Figyelt kérdés
Kaptunk 2 cicát egy embertől aki elköltözött innen. Kertesházban élünk, ezért a macska nem is jelent gondot. Lent a pincéen tartottuk és ott egy lyukon kiszökött. Ma éjjel még megszoptatta a kicsinyét. Mivel etethetem meg a kiscicát? Ugye életben marad?
2009. szept. 23. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az anyjuk visszamegy,csak a lyukat ne zárd el,amin kiszökött.Két három hetes cicák még nem nagyon esznek mást csak anyatejet és az anyjuk tudja ezt,nem hagyja őket magukra.ha mégis,akkor tejet felvizezve lehet nekik adni,bár nem hiszem,hogy megisszák,de mindenképp próbálkozzatok,ha az anyjuk nem jön vissza.
2009. szept. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Pitonnal. Nem fog.
2009. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Apu egyszer a disznóólból mentett ki egy kiscicát (a testvéreit a disznók szétszedték). Az első pillanatban, amikor nem figyeltünk, bebújt a terasz alatt tárolt vasak alá, és vagy 2-3 nap volt, mire ki tudtuk szedni, addig nem is evett. Tejet adtunk neki. És életben maradt.
2009. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
61%

Szia!

Nekem is 2 hetes kismacskáim maradtak anya nélkül ( az anyjukat valami nyarók vihették el :( ), én langyos tejet adtam nekik cumisüvegből, naponta 4X-5X, szóval nem egyszerű eset, a biztonság kedvéért egy kis tálkába is öntöttem melléjük, igaz azt csak 5 hetes koruk körül itták ki maguktól, de megtanulják, az biztos.

Remélem visszajön az anyamacskátok, és szép, egészséges cicáitok lesznek! ( A mieink anya nélkül is már szép nagy, 7 hetes gombócok, és már szépen esznek mindent:-) )

Ja, még annyi, hogy etetés után nedves vattával a pocijukat kicsit meg kell törölgetni, hogy segítsd az emésztésüket, és tiszták is maradnak.

Sok sikert!

2009. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mamacicáknak is szükségük van néha pihenésre, de vissza szoktak menni a kicsinyeikhez. A tiéteket nyilván megrázta a hirtelen környezetváltozás is, de azért várj még néhány órát. Ha addig sem (mondjuk ma délig ?) jelenik meg, mindenképpen kérdezz meg egy állatorvost! Ne fél, a tanács nem kerül pénzbe, vagy ha mégis tartasz az anyagi vonzattól, nyugodtan kérdezd meg telefonon. Ő biztosan tuti tippeket ad!
2009. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen kérdezz meg egy állatorvost. A tehéntejet csak fele forralt visszafűtött vízzel hígitsd mert a tehéntej erős lehet nekik. Lehet olyat kapni hogy cicatej ( wiskas) esetleg azt próbáld meg. de szerintem este visszamegy az anyacica.
2009. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tőlem a virslit fogadta el, de azt is csak akkor ha egyesével adtam a szájába az apró falatokat
2009. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. szept. 24. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Tejet semmiképen ne adjatok a cicáknak!Nem szabad!

Nekem 3 hetes a kiscicám,elhagyta az anyja,amit javasolni tudok az a macskatejpótló szer,A márkája Panzi és 1200 körül Ft van.Vegyél hozzá macskacumisüveget a kisállatkereskedésben.A mancsait le kell fogni,mert kapálózik és a szájába kell erőltetni a cumit hozzá és majd akkor eszik.Kicsit körülményes,de etetni kell.

Mégegyszer mondom tejet nem szabad adni a kicsiknek!!!Állatorvosok is tiltják!

2009. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!