Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok ezekhez?

Mit szóltok ezekhez?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy "halfan". Inkább sütve szeretem őket, mint gyönyörködni bennük. A gömbakváriumot ennek ellenére már 30 évvel ezelőtt is hatalmas nagy baromságnak tartottam. De nem ez a lényeg.....

Nekem most a gyerek találta ki, hogy szeretne akváriumot (ami lesz, persze, csak nem 2 hét alatt, ha már csinálunk vmi akkor csináljuk rendesen), mindegy.

A napokban ahogy nézelődtem neten is meg boltokban is, hogy utánajárjak, hogy hol-mi-mennyi-hogyan, vmi iszonyat hogy miket láttam!

Ezek a dohányzóasztalként funkcionáló akváriumok, meg irodaasztal, meg nem is tudom hogy még milyen dizájncuccok.

Szóval nem tudom, hogy most nekem van rossz ízlésem és régimódi vagyok, vagy a sok dizájntervezőnek ment el az esze, hogy ilyeneket terveznek és árulnak. Én nem tudom elképzelni, hogy egy ilyenbe nagyon jó lenne a halaknak [link]


2011. szept. 15. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őrült egy világban élünk,nah!:D

Nekem az akvárium legyen téglalap alakú szépen berendezve...,komolyan mondom már nem tudnak mit kitalálni,akárcsak a ruhatervezők a divatvilágban...,őrület!!

2011. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Nekem nagyon tetszik, szerintem modern. Ha megnézzük, ez egy fedett akvárium, kör alapű, kicsit gúlás. Szerintem nem oszt-nem szoroz a díszhalnak, hogy ebben él, vagy egy sima téglalap akváriumban.

Ez viszont a lakás dísze! Nagyon tetszik!

Amúgy a fagyi is lehet gömb helyett csavaros alakú, mégis jóóó!

2011. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint én is maradi vagyok...,első voltam:D
2011. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
nekem is bejön ez az asztalka mondjuk nem tudom hogy lehet takarítani
2011. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem marha jól néz ki :)
2011. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Kínzás. És ronda.

A téglalap alakú épp hogy elmegy, de ha ráraksz valamit az asztalra, úgy be stresszelnek, mint a sicc.

2011. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek tetszik, kinek nem szubjektív dolog, végülis van akinek ez jön be.


Az viszont tény, és mint ilyen, vitathatatlan, hogy akváriumként nem tud funkcionálni. Nem lehet üzemképesre megcsinálni.

Ha valami házi barkácsolással a gyári fény sokszorosát bele tudja valaki pakolni, akkor esetleg vízinövények tarthatók benne, de halakkal egyáltalán nem kivitelezhető.

2011. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az akváriumok talán jól néznek ki így egy képen (bár szerintem még addig sem). Csak a sok okos, aki nem ért hozzá, nem tudja, hogy fog ez kinézni néhány hét után, sőt azonnal.

1. Ekkora mérethez kell egy külső és egy belső szűrő. Az asztal mellett megjelenik egy jó nagy doboz, egy hosszabbító és néhány cső. Aztán ha növényeket is szeretne az ember, márpediglen úgy akvárium az akvárium, akkor rákerül egy jó nagy lámpabúra. Az üveg bevízkövesedik, a halak a gömbakváriumból kipusztulnak (nem véletlenül tiltja az állatvédelmi törvény), vagy a kocka alakúból pusztán a stressz miatt. Aztán nézheti a döglött halakat a berohadt akváriumban (mert itt a talajporszívózás sem igazán megoldható), hason fekve, merthát csak úgy fér hozzá, hát nem egy szép látvány :)

A sok hülye meg erre költi a százezreket...

2011. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na igen azok mind halkínzó eszközök.


Anyukám régen a gömbakváriumba bon-bont tartott, én pedig megettem. Örültem mikor volt benne, mert finom volt.


Ha viszont halakhoz kell, akkor maradjunk a téglánál,

vagy ha dizájnosat akarunk, akkor az íves elejűnél.


Ebben a méretben már lehet tartani kb 10 db 3 centis halat (növényekkel, szűrővel, lámpával):


[link]

2011. szept. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!