Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neon mehet Cbs mellé?

Neon mehet Cbs mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 54 l-es aksim vannak benne cbs garnélák, az egyik nemsokára elfogja engedni a petéket. Baj lenne, ha beleraknék még 5 neonhalat, mert így túl üres. nem fogják bántani a kis garnikat, meg stresszelni? Azt mondta az eladó 5 db az elég h csapatba álljanak. Ezenkívül két otocinlust is vennék később.
2011. szept. 27. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Előző, körülbelül minden kérdésben eldicsekedtél vele, hogy ezzel eteted a sügéredet. Ezzel kiállítottad a szegénységi bizonyítványodat. Az, hogy te nem tudod értékelni ezt a csodálatos állatfajt, még nem azt jelenti, hogy kevesebbet ér, mint a sügéred. Ami amúgy gyönyörű és érthető, hogy élő táplálékra is szorul, de ettől még szomorú az, amit csinálsz.

Elnézést az offért, további jó halazást.

2011. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy az Oto fuldokolni kezd ha túl lágy a víz, de hát próbáld ki. Lehet, hogy csak az enyém ilyen. Neon helyett meg inkább Boraras brigittae halakat vegyél.
2011. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
razbórát próbáltam szerezni zöldsávost, de nem találok sehol se:(
2011. szept. 28. 07:04
 14/17 Platypus ***** válasza:
A mai neonok már erősen keményvízállóra vannak szelektálva, garantált, hogy sok problémád lenne az ennyire lágy vízhez szoktatással. Ez egy nagyon lágy víz, kevés népszerű hal viseli el. Boraras brigittae vagy merah lenne jó hal ide. A vadon díszállatban mindkettő kapható. Sok más helyen is árulnak "Boraras brigittae" néven kis halakat, de azok 99%-ban Boraras urophtalmoidesek, amiknek ez már túl lágy víz. Vegyél bátran 10 db-ot, különben parázni fognak. Saját tapasztalat alapján a Borarasok nem érdeklődnek különösebben a kisgarnélák iránt, ami azért nem árt ha viszonylag drága fajt tart az ember.
2011. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
csak az a baj h nyíregyi vagyok:D xd
2011. szept. 28. 09:24
 16/17 anonim ***** válasza:
A boltba kérdezd meg, hogy nem tudnak e rendelni hozni neked nagykerből. Én itt pl úgy hozattam régen olyan halat amit akartam, csak aztán vagy 3 hetet vártam rá, de megjött :)
2011. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Platypus ***** válasza:
Én is rendeltem, kifejezetten B. brigittae-t, és urophtalmoidest kaptam helyette. Sajnos a nagykerek brigittae néven árulják. És ez a faj nem lenne a legjobb a kérdzőnek.
2011. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!