Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalaim színe kifakult,...

Neonhalaim színe kifakult, mitől lehet?

Figyelt kérdés
még egy kérdés:szeretnék csigákat az akváriumomba.csigaevőcsigát vagy malájcsigát szeretnék.Szerintetek melyik legyen?Az akváriumomban van egy betta és 7db neonhal.
2011. szept. 27. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van direkt olyan táp, ami élénkíti a halak színét. Etesd változatosan! Csigaügyben passz.
2011. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek? A maláj csigát keveset fogod látni, ha meg vannak "kártékony" csiguszaid a csigaevő csiguka még jól is jön....
2011. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi:)mindkettőtöknek

szerintem a maláj tornyoscsigát választom

2011. szept. 27. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:

A kifakulás lehet stressz vagy betegség jele is. Jó lenne tudni, mióta vannak nálad, mekkora helyen, hogy lehessen következtetni. Illetve ha sima neonhalaid vannak, akkor már alapból hatalmas problémával állsz szemben: a neonok 24 fokig érzik jól magukat, a betta pedig 27 fok körül, tehát nincs helyük egy akváriumban.

A csiga dolog szerintem egyáltalán nem aktuális, előbb ezt a helyzetet rendezd.

2011. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Frontosa ***** válasza:

A kifakulást okozhatja világos aljzat, dekor, gyomormegbetegedések, de leginkább a nem megfelelő tartási viszonyokhoz köthető. Ha nem egy legalább 70 literes, növényekkel szépen ültetett akiban vannak akkor valószínű hogy az utóbbi a ludas. A bettat ajándékozd el vagy a neonok helyett szerezz be vörös neonokat, azok a melegebb vizet szeretik (kb. mint a betta).

Üdv,

2011. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éve vannak neonhalak betta társaságában semmi különös baj nincs.....
2011. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is volt 10 neonom, két üvegsügérem, és a nőstény betta. Ja és két vitorlás, két harcsa Látszólag jól elvoltak az első pár nap, aztán az én neonjaim is elkezdtek fakulni. nem tudtam mifene. aztán az egyik üvegsügérem is meg volt csipkedve.

Már sejtettem hogy gáz van. Csak nem tudtam melyik hal.De tényleg békések voltak.Csak néha találtam egy döglött neont. Másnap korán felkeltem, és megnéztem mit csinálnak a halaim. Épp a nőstény betta ette a neont, egy másikat meg megölt. Bettát külön raktam, majd 3-4 nap múlva visszajött a neonok színe.

2011. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenki:)
2011. szept. 28. 21:23
 9/13 A kérdező kommentje:
és mekkora akváriumba tetted a bettát?
2011. szept. 29. 19:33
 10/13 A kérdező kommentje:
kicseréltem a vizüket és most már jobb egy fokkal a színük, viszont van egy ami soványabb és fakóbb. Szegénykével mit lehet tenni?
2011. szept. 29. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!