Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért haltak meg a neonhalaim?

Miért haltak meg a neonhalaim?

Figyelt kérdés
1 hete vettem 4 db neonhalat, és ma reggelre észrevettem, hogy ezek közül 3 elpusztult. Rendesen etettem őket, van levegőztető is, tiszta a vizük, és sok búvóhelyük is van. Mi lehet a probléma?
2011. júl. 25. 13:11
1 2
 1/16 Falun ***** válasza:

mekkora az aksid?

milyen halak vannak még az aksiban?

mivel etettél?


lehet, hogy betegség, vagy tartási körülményekből ered a pusztulás oka.

2011. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Lappangó betegség, túl nagy sokk.


Megvártad, hogy a vízhőmérséklet összeálljon?

Én régebben jártam úgy, az egyik üzletből hozhattam bármilyen halat, mindig megdöglöttek, de máshonnan származóakkal meg sosem volt gondom.

2011. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
5 literes az akvárium, de csak ez a 4 hal volt benne. Nem akartam nagyobb akváriumot, mert ez pont elfér az asztalomon a számítógépem mellett. Nagyon szépen be van rendezve, van benne növény, sötétkék színű kő, és egy kisebb vár, ahová be tudnak bújni.
2011. júl. 25. 14:16
 4/16 A kérdező kommentje:
Szárított vízibolhával és lemezes díszhal táppal etetem őket.
2011. júl. 25. 14:18
 5/16 anonim ***** válasza:
5? Ugye elírtad? Mert abba minden el fog hullani, akármit is csinálsz!
2011. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Aha. Hát furcsa, hogy elpusztultak, attól, hogy undorító állatkínzó vagy, még vergődhettek volna pár napot. Tudod ha beírod google-ba, az első találat megmutatja, hogy 90 liter alatt nem tarthatóak egészségesen neonhalak, főleg nem 4 db.

Az 5 literes üvegedbe ültess kaktuszt, azt talán életben tudod tartani.

2011. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nagyon szép lehet azzal a várral meg festett szarokkal élő növény meg minden nélkül...gratulálok a felelős állattartásodhoz, Murr jól mondja, amit írt...ültess bele valami kaktuszt inkább, az legalább bírja az 5 litert és csak néha kell meglocsolni...
2011. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A szárított vízibolhával meg a lemezes táppal sikerült belenyúlnod a lehető legszarabb kaják közé, szóval még éhen is haltak szerencsétlenek. Azokban ugyanis semmiféle tápanyag nincs. Szóval tényleg ne vegyél megint halat bele, főleg ne ekkorába. Ha nagyon akarsz halat tartani, akkor vegyél egy 54 literes szettet szűrővel, fűtővel, aljzattal és élő növényekkel. Abba már lehet tartani néhány fajta halat.
2011. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem én ezt a dolgot...


Ha holnap valamitől úgy ébrednék fel, hogy mangalica sertéseket akarok tartani, urbánus ember lévén, azért csak megkeresném a vikipédiába, hogy mi az, vagy mivel kell etetni, mekkora ól kell neki...


Józan paraszt ésszel, csak nem úgy gondolkozik az ember, hogy "hát, mondjuk ha másfél méter hosszú, akkor 2 db. csak fefér a gardrób szekrénybe, lefeljebb gumipókkal rákötjük az ajtót, nehogy kilökje, ha mocorog."


Elképesztő! Döbbenetes, mikkel találkozik az ember!

2011. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Falun ***** válasza:

inkább szerezz be egy nagyobb aksit pl. 54 literes szettet és abba tehetsz halakat is.

az 5 literesbe meg ültess egy kaktuszt, jól mutat az is!!!

2011. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!