Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Javasolnátok olyan boltot/hely...

Javasolnátok olyan boltot/helyet, ahol ilyen akváriumot készítenének nekem?

Figyelt kérdés

Egy Fluval edge akváriumot használok most, ilyet: [link]

Nagyon elégedett vagyok vele, kivéve egy valamit: túl kicsi. Szeretnék több halat tartani, nem csak nanokat, viszont a nagyobb akváriumokból nem tetszik egy fajta sem, nem is illene itthon sehová.


Szóval arra gondoltam, hogy csináltatok nagyobb méretben egy hasonló üveget: [link] (ez a fluval üvege fedők nélkül). Üveges tudna ilyet csinálni? És csinálna is nekem? :) Mennyiért kb, ha egy max 100 literest akarok?


És lenne még egy-két kérdésem:

Hagen aquaclear 20 vagy 30 filter jó bele? (mert az van a fluvalban is, és nagyon tetszik, sokkal jobb mint a többi szűrő, amit eddig láttam)


És amivel teljesen nem vagyok képben a világítás. Tudnátok konkrét példákat mondani, linkelni hogyan és milyen lámpákat kell beszereznem, hogy jó legyen? Szeretnék sok növényt is.


Édesvizi akváriumról van szó.

Köszönöm a válaszokat :)


2011. szept. 28. 14:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ha 80 liter körül tervezed, akkor 3 db. 18 W-os fénycsővel már nagyon sokféle növény tartható. Az extra fényigényűekhez el kell érni az 1 W/ litert, de ahhoz komoly tápozás, és nagynyomású co2 adagolás kell, az már kicsit más kategória.
2011. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
rendben :) köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 29. 13:13
 23/27 anonim ***** válasza:

A fénycsövekből pedig mindenképpen kell egy növényes:

[link]

[link]

[link]


és 1-2 napfényes, ezek különbözőek is lehetnek.

[link]

[link]


Itt egy olcsóbb, nem sokkal tud kevesebbet: [link]


Vagy az előző márkák

[link]

[link] (ez kb olyan mint a 700 ft-os.)

Ha több napfényes lesz, úgy is kombinálható, hogy a színképük kiegészítse egymást. Pl.

[link] és

[link]

2011. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

huh, mikor már azt gondoltam kezdem kapizsgálni :D


[link] ezekről mi a vélemény? Nem tudom Magyarországon lehet-e ilyet kapni, én Németországban lakom, itt mindenhol ez a márka van.


Azt írják a katalógusban, hogy t5ösből 24 w-os 43,8 meg 55cm-es hosszúságú van. Ez nem lenne jobb?


Azt is írják, hogy halas-növényes akváriumban 3 cső esetén legyen kettő natur és egy color. Ez kb amit te is javasoltál: egy növényes és két napfényes.

2011. szept. 29. 13:54
 25/27 anonim ***** válasza:

A jbl nem rossz.

A rózsaszínű szerintem használható lenne növényekhez.

A sárga is szép lehet, hasonló a Hagen sun glo, vagy a sera tropic sun-hoz.

Ezek 5 sávos csövek, nagyon jó színvisszaadással, és meleg sárgás színnel.

Ami a kéket (natúr) illeti, hát gyorsan növő növényekhez 1-et meg lehet próbálni a növényes, és a trópusi mellett, de 2 db szerintem nem jó ötlet.

Nem azzal van a baj, hogy napfényes, hanem hogy ilyen napfény nincs a Földön! 9000 Kelvin baromi sok! Olyanokból lehetne 2 napfényes, amiket linkeltem is, hogy kb. 6500 Kelvin lenne a maximum. Olyan 5-6 ezer körül az ideális. Így, hogy az egyik cső csak 4000 K-es, esetleg ki lehet próbálni mellette egy 9000 K-est, legfeljebb más idő szabályozás kell neki, hogy ne világítson csak mondjuk napi 4-5-6 órát. Ebben ugyanis már nagyon sok magas energia értékű, alacsony hullámhosszú fény van, amit növények közül csak az extrém gyorsan növők tudnak optimálisan hasznosítani, az algák viszont kiválóan élnek rajta! Megtalálható az egyensúly, de nehezebb, mint alacsonyabb színhőmérsékletnél.


Viszont ezek erősebbek is, szóval nem is kéne 3 cső, csak 2.

A növényes szerintem jó, napfényesből meg én a te helyedbe beraknék egy ilyet:

[link]


Vagy hasonlót. A lényeg, hogy 24 W, T5, 55 cm, 865 jelzésű, vagy 965 (ez jobb) vagy 954.


A 3 jegyű szám 1. száma azt jelenti (8 vagy 9) hogy 80, vagy 90 % fölötti a cri-je. (színvisszaadási index) az utolsó 2 számjegy (65-60-54) 100-zal szorozva a színhőmérséklet, 6500, 6000, 5400 Kelvin.

Ha márkásat akarsz, Hagen-ben ugyanúgy van life glo 24 w-os T5-ös, az 6700 K, az is jó, vagy Sera daylight ugyanilyen méretű T5-ös 6000 K. Utóbbi csak 3 sávos (80 % körüli színvisszaadással).

2011. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Vagy Osram márkabolt is biztos van nálatok, azok közt is biztos van 965, vagy 865, vagy 954 T5 -ösben 24 w-os.
2011. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Vagy mégegy verzió:

Használod mind a 3 féle jbl csőből a 24 w-osat, veszel egy külső szűrőt, egy co2 rendszert, kitanulod az EI tápozást, és beleveted magad az akvakertészkedésbe.

Nézz be ide, lehet megtetszik: [link]

2011. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!