Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináltok a "fölösleges"...

Mit csináltok a "fölösleges" garnélákkal?

Figyelt kérdés
Gondolom nem vesz senki annyi akváriumot amennyit lassan megtöltenek. Egy idő után leáll a szaporodás? Beveszik üzletbe? Feltételezve, hogy nem lehet senkinek elajándékozni.
2011. okt. 13. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan szaporodnak a garnélák?? Ha így van akkor befektetek egy nagy akváriumra mert én nagyon szeretem őket:)
2011. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha debreceni vagy, én átveszem :D
2011. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Egyétek meg őket
2011. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy debreceni, akkor üzletben tuti beveszik.
2011. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

pesten elfogadom :))

egyébként én a vitorlásaimnak adnám őket ;)

2011. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Még csak most akarok venni, az akváriumot elinditottam, jövő héten, vagy azutan kerülnek bele. Olvastam, hogy viszonylag gyorsan szaporodnak, a 15 literes akváriumot igy gyorsan kinövik.
2011. okt. 13. 21:15
 7/20 anonim ***** válasza:
Annál többet érnek, akár pénzt is kaphat értük.
2011. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ezeknél nincs olyan, hogy megáll a szaporodásuk, ha elér egy bizonyos egyedszámot a terület/kaja hányados?
2011. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ne feltételezd, hogy nem lehet senkinek elajándékozni.


Ha néha figyeled a hirdetéseket, hogy ki venne garnélát, egyből fogsz találni sokat és megadod neki a telszámodat.

Aztán megegyeztek valami árban, vagy kérsz cserébe egy növényt.


Ha meg veszed a fáradtságot és feladsz egy hirdetést, akkor el tudod adni, hát attól függ milyen garnélát tartasz, de nagyjáblól ilyen árakon:

Red cherry 50 Ft/db

Yellow 300 Ft/db

Bee 500/db


Ha meg nincs kedved eladni, és van még egy akváriumod egy bettával, az szívesen megeszi. Meg egyéb nagy halak is örömmel megeszik.


De ha 15 literbe lesz 40 db garnéla, akkor már leromlik a vízminőség és megdöglenek ammónia mérgezésbe. Aztán néhány biztos túléli, a maradék pedig megeszi a hullákat. Így tehát kevesebb marad végül akkor is ha nem csinálsz semmit sem. Viszont ha mindig kiszedegeted a túlszaporulatot, akkor nem döglik meg senki, és nem fognak kókadtan fetrengeni félig döglötten az akvárium alján.


A Red cherry szaporodik a leggyorsabban,

A Yellow lassabban,

A Bee méglassabban.


Red cherry és Yellow garnélát tarthatod csapvízben 20-30 fok között.


A Bee garnélákat fele csapvíz + fele ioncserélt vízbe, 18-25 fok között.

2011. okt. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mekkorára nőnek amúgy maximum? És ezek is ehetőek?
2011. okt. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!