Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumba ez sok?

30 literes akváriumba ez sok?

Figyelt kérdés

5 neon

4 pink dánió

2 ananász szifó (nincs kardfarka)

1 platti

1 moszatevő márna

1 arany anci


2011. okt. 15. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, sok.
2011. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja sok

írd be google-ba, hogy

díszhal info szifó

és a többit is, akkor látni fogod mekkora akvárium kell nekik

2011. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

anci 90l+

neon 90l+

platti 60l+

...

2011. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Uram atyám...

Bár szörnyű az összeállítás, de normálisan megcsinálva ezeknek a halaknak 200 liter kellene.

30 liter kezdőként alkalmatlan a haltartásra, főleg, ha ennyire felkészületlen vagy. Az akvarista.hu ingyenes e-bookjainak és a diszhal.info áttanulmányozása után esetleg megpróbálkozhatsz egy hím bettával, vagy mondjuk 5-6 endler guppival.

2011. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg.
2011. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a moszatevő márna 25 centisre is megnő! el se férne az akváriumban, kb a hasáról a hátára tudna fordulni :S
2011. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de még csak:-egy arany anci

-egy platti

-meg 2 pink dánió

van az akváriumomban és ezek alapján nem is szánok bele semmi mást.

Még egyszer köszönöm!

2011. okt. 15. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne is szánj bele semmi mást, és ezeket meg vedd ki belőle és add/ajándékozd el valakinek, akinek van nagy akváriumba!

Anci: 90-100 litertől felfelé, 12 centisre nő

Szifó: 120-150 litertől felfelé, szintén 12-14 cm

Dánió: csapathal, kellene belőle 8 db minimum, 60-80 litertől felfelé érzi jól magát

Platti: 54-60 litertől felfelé, 1 hím, 3 nőstény arányban

Neon: minimum 10 db 75 litertől

Márna: erről ne is beszéljünk...már le is írták előttem


Szerintem felejtsd el a halazást még egy jó fél évig, és az idő alatt tanulmányozd az akvarisztikát. Gondolom megvetted a halakat, csapvízzel feltöltötted az akváriumot és dobtad is bele őket, szűrőd meg nincs. Ez a biztos halál a halaknak. Ha nem akarod kinyírni őket (már pedig ez elkerülhetetlen lesz), akkor elajándékozod őket.

2011. okt. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csak azért írok, hogy megerősítsem a többiek, főleg az előttem szóló válaszát. Ennek az összeállításnak csak napjai, esetleg hetei vannak hátra ekkora akváriumban. Ez így nyílt, egyértelmű állatkínzás. A méretek, amiket leírtak neked, a MINIMÁLIS akváriumméretek, tehát még azok sem az optimálisak. Ahogy mondtam, akvarista.hu ingyenes e-bookjainak és a diszhal.info! Addig eldöntheted, hogy megvárod és végignézed, ahogy mindegyik megdöglik, vagy elajándékozhatod őket megfelelő helyre.
2011. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!