Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A betták normális esetben...

A betták normális esetben milyen gyakran jönnek fel a víz felszínére levegőt venni?

Figyelt kérdés
Az enyém kb 30 másodpercenként, normális ez?
2009. máj. 2. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

30 másodperc kicsit sok! nekem akkor csinálta ilyen sűrűn amikor az ikrák miatt felemeltem a vízben a hőfokot 28-30-ra!

25-26 fokra próbáld beállítani a hőmérsékletet, ha esetleg most nem annyi!

2009. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet meleg a víz. 29 fokos. Ma vettem a halat, és a vízmelegítőt beállítottam 28 fokra, de szerintem rossz a melegítő, mert 31 fokra felmelegítette a vizet és nem akart kikapcsolni:S De most levettem és 29 fokra lecsökkent azóta. Amúgy nagyon furán viselkedik a halacska, kb 2 órát úszkált rendesen, most meg a semmire ideges, kinyitja a kopoltyúját, de nincs tükör körültte csak egy legyezőt raktam az akvárium mögé "háttérnek". 20 literes az akvárium, és kb 1 órája a bal felső sarkában mozog kb 10 centiméteren, tovább nem megy, a víz felszínén úszkál, 'idegeskedik" a legyezőre, és 30 mp-ként levegőt vesz. Nem tudom mi lehet a gond. Raktam a vízébe Tetra Aquasafe-et, van bent 2 növény, és egy díszhíd, evett is fagyasztott szúnyoglárvát, jó nagy most a pocakja, legközelebb kevesebbet adok neki.
2009. máj. 2. 18:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! A vízmelegítőd nem rossz, csak valószínűleg nagyobb a teljesítménye mint amekkora kellett volna az akváriumba! (de ez nem baj, inkább nagyobb legyen mint kisebb) csak ki kell tapasztalni, hogy hány fokra kell beállítani, hogy jó legyen! Nekem pl. 23 fokra van beállítva a vízmelegítő és így melegíti fel 26 fokra a vizet! Az én bettám sem úszkál sokat! van amikor napokig a szűrő felett bámészkodik! Ez nem gond szerintem! A háttérrel viszont úgy tűnik baja van! Szerintem próbálj ki valami mást háttérnek, mert ez nagyon idegesíti vagy ha nem csúnya akkor ne is tegyél oda semmit!
2009. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy akkor is sűrűn veszi a levegőt amikor harcolni készül(tehát amikor kinyitja a kopoltyúfedőit!)
2009. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Akkor kitapasztalom hogy hogy műkszik a melegítő. Ezek szerint a 26 fok ideális lenne? Most lement 28 fokra mióta írtam.

Hát igen ez a háttér nem jön be neki ezek szerint, pedig 2 óráig rá sem hederített. Az nem lehet hogy majd egy idő után megszokja esetleg? Muszáj lenne oda valami, mert a falam piros, és így nem érvényesül előtte az akvárium. Ha elveszem a legyezőt valóban elkezd másfele is úszkálni. Ha szerinted esélytelen hogy megszokja, akkor inkább elveszem onnan. Még egyszer köszi a segítséget:)

2009. máj. 2. 18:52
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezért vesz ilyen sűrűn levegőt mert harcos kedvében van:)

Na közben elindult úszkálni a legyezővel a háttérben is:) Egyébként nagyon megy oda háttérnek mert Thaiföldről van, és ugye mint tudjuk a betta onnan származik:) Hátha megszokja a kis szépség.

2009. máj. 2. 18:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a vízmelegítő dobozát, 30 wattos, azt írja az 30 literes akváriumhoz való. Az enyém csak 20 literes. Ez volt a legkisebb az állatkereskedésben:(
2009. máj. 2. 18:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondom, nem baj hogy nagyobb teljesítményű a vízmelegítő, csak ki kell tapasztalni! :) 26 fok tökéletesen megfelel neki! Lehet, hogy megszokja a hátteret, hagyd még ott egy két napig! Majd csak megunja a vagánykodást! :D
2009. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettél, köszi:)

Most kiötlöttem egy új megoldást, nem az akváriumnak támasztom a legyezőt, hanem a falnak, így kb 25 centire van az akváriumtól, és láss csodát, le se tolja, szépen úszkál mindenfelé:) Minden rendben van. Még egyszer köszi!

2009. máj. 2. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni! :)Gyönyörködj sokat a szépségben! :)
2009. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!