Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehetnek a barna foltok...

Mitől lehetnek a barna foltok az akváriumomban?

Figyelt kérdés
Barna foltok jelentek meg az akváriumomban, főleg az alján, a kavicsokon, de előfordul az oldalán is egy kicsi. Nincs élő növényem az aksiban, csak 2 db műnövény. Mitől lehetnek ezek a barna foltok? Kb. 2 hete tisztítottam ki teljesen az egészet, van benne szűrő is. 3 halam van benne, 2 pontylazac, és egy betta.
2009. máj. 2. 20:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem lehet, hogy alga? Szerezz be egy algaevot is, a lecsocsalja szabadidejeben siman. ;)
2009. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem is ez ugrott be elsőre, de lehet alga ott, ahol nincs élő növény?
2009. máj. 2. 21:03
 3/15 anonim válasza:
Persze. Nekem is csak munovenyeim vannak, ket fajta szuroberendezesem, megis latom neha, hogy algasodik a kovek kozott, vagy a csoveken.
2009. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Alga lehet. Nekem voltak algaevő halaim,nagyon szépen "rendbentartották" az akváriumaimat. Jóval ritkábban kellett tisztogatni.
2009. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És milyen fajtát ajánlotok ez a 3 hal mellé? A hím betta nem fogja kinyírni? Mondjuk a 2 lazaccal jól elvan, néha megkergeti őket, de amúgy nyugiba vannak.

Köszönök minden tanácsot!

2009. máj. 2. 21:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha az egészet kitisztítottad, (teljes vízcsere, aljzat átmosás), akkor kinyírtad a hasznos bacikat. Még két hét és elszaporodnak ezek a baktériumok, nem lesznek újabb barna foltok.

Ha betta, akkor talán érdemes arról a környékről választani algaevőt. Több színváltozatban is kapható, van sapkás aymonieri, arany a. és az "eredeti".

Nem fogja bántani a betta.

2009. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A Betta valóban kissé "nehéz" eset,de ha kezdettől együtt van tartva más halakkal,megszokja őket. Csak arra vigyázz,hogy 2 hím bettát ne tegyél egymás mellé:))Nekem az algaevőket sose bántották,valahogy ők mindig külön voltak a többiektől. A bettával én guppit,mollit,gurámit szifót is tartottam,ja és egy tenyésztő tanácsolta,hogy előbb a többi halat tegyem be,utána a bettát. Speciel én pár napig előtte egymás mellé tettem a két aksit, hogy szokják egymást.Nekem ez a módszer bejött Nem volt támadó.Azért,amikor beteszed,olyankor tedd,amikor egy ideig ráérsz a közelükben lenni,hogy ha esetleg támadna, ki tudd venni. De ha hím bettákat tettem egymás mellé (külön aksiban)rögtön támadtak egymásra.
2009. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valóban kimostam az egész akváriumot. Bár mondjuk amikor megvettem, nem túl régen, akkor nem voltak benne 2 hét után ilyen barna cuccok. De ha valóban eltűnnek egy idő után, akkor nem lesz gáz, hogy szegény algaevőnek nem lesz mit ennie? Akkor azt is külön kellene etetnem. Biztosan eltűnik magától a barna alga?

Ha veszek is, remélem a bettám békén hagyja, mint a 2 lazacot :) Köszi mindenkinek!

2009. máj. 2. 22:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, kevés a megvilágítás.
2009. máj. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A barna alga oka valóban lehet a gyenge a megvilágítás is, de a steril akváriumokra is jellemző.

Kezdetben talán kevesebb hal volt benne, ezért nem voltak barna foltok. Sosem kell (katasztrófákat leszámítva) az akváriumot teljesen kitisztítani, sterilizálni.

Az legtöbb algaevő (aymonieri, ancistrus) mellékállásban dögevők is, tehát megesznek mindent, ami nem nagyon mozog, de nekik is jár a minőségi táplálék, mint pl. a JBL plecochips.

2009. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!