Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ablaktalan szobába akvárium?

Ablaktalan szobába akvárium?

Figyelt kérdés
Nincs a szobámban ablak, de nagyon szeretnék akváriumot. Nem fognak valós napsütés-fény nélkül bedepizni a halak?
2011. okt. 19. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Depizni nem fognak, vannak olyan halak amik kifejezetten a kevés fényt szeretik. Viszont arra figyelj hogy ne algásodjon a víz, én úgy hallottam van olyan alga ami a fényhiányos vízben él.
2011. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nincs ablak a szobádban? :) Bocsi, de én ennél a résznél leakadtam
2011. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Tehát ha nem vagy otthon, akkor éjsötét van a szobádban? mert sztem az sem állatnak, sem növénynek nem való..

(a halnak nincs éjjellátása, érdekes lesz egész nap nekik az akváriumban sötétben "tapogatózni")

2011. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az étkezőben van az akvárium,amin nincs ablak,és remekül elvannak a mesterséges világítással.
2011. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Világítással lehet. De világítás nélkül növények sem maradnak meg benne. (Algát leszámítva.)
2011. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Természetesen akváriumvilágítással tervezem a dolgot. Nem lesznek a halak életük végéig vaksötétben. :) De tény, ami tény, hogy nincs ablak, és csak akkor van bent világos, ha felkapcsolom a lámpát.

2011. okt. 19. 11:19
 8/15 Platypus ***** válasza:
100%
Világítás nélkül nem is lehet normális akváriumot üzemeltetni, így a természetes fény hiánya nem probléma. A halak és a növények számára a napot a világítás jelenti, mert az jön a természetes irányból, azaz felülről. A beszűrődő természetes fény képes kiegészíteni a mesterséges világítást, de önmagában amúgy sem lenne elég. Ha veszel egy időkapcsolót, akkor mindig a megfelelő ideig ég a világítás, akkor is, ha nem vagy otthon.
2011. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Kiváló! Legalább nem kavar be a napsütés a fénybe.
2011. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 19. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!