Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 5 neonhal mellé melyik fajta...

5 neonhal mellé melyik fajta halat tegyem be?

Figyelt kérdés

Van 5 neonhalam és szeretném kiegészíteni 10-re valamelyik fajtával: Xifó, Guppy, vagy Dánió.

Van valakinek tapasztalata velük, melyik fér meg jobban a neonhalakkal és kb hasonlók az igényeik?


Előre is köszi!


2011. okt. 23. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha vegyes, színes akváriumot szeretnél, akkor mehetne bele néhány endler guppi (mondjuk 3 hím, legalább nem szaporodnak túl), 6 parázslazac és 3 törpe szívóharcsa vagy törpe páncélosharcsa.

Igazából amit most mondtam, az sem ideális társítás. Minden ilyen kicsi hal, rajhal. A legjobb nekik, ha csak belőlük van sok. Tehát mondjuk tarthatnál csak sima guppikat, belőlük rengeteg színváltozat létezik.

2011. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi Murr! És az oldalt is amit linkeltél!
2011. okt. 23. 17:20
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Murr!


1 liter/centi mint ökölszabály létezik.

Aranyhalnál nem igaz, ott pl. többet kell számolni.

Neonhal egy elég cingár kis halacska, de legyen akkor 2 liter.

Egyébként én is nettóba számoltam az általam megadott adatokat.

Természetesen a kevesebb mindig jobb mint az optimális vagy a több, a halak számát tekintve.

Az is tény, hogy 54 literes akvárium elég kicsi és valójában az Endler lenne az egyik optimális választás.

2011. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Platypus ***** válasza:
Kedves utolsó, gondolj már bele, mit is javasolsz. 1 neonhal/2 liter víz esetén 50 literbe mehetne 25 neonhal. Az más bőven állatkínzás lenne. Egy kezdő életben sem tudná tartani őket. Az állatvédelmi törvény egyébként 2 liter vizet ír elő minden halcentiméterre 10 centisnél kisebb halak esetén. Tehát egy jóindulattal 3 centisnek számolt neonra 6 liter víz kötelező a törvény szerint. Az 50 liter/10 neonhal tehát még sok is, ha a törvényt nézzük.
2011. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudtam hogy ebbe max 10 neonhal mehetne de a neonhalak már kilőve! :D
2011. okt. 24. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!