Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom nyáron megoldani,...

Hogyan tudom nyáron megoldani, hogy az aksi vizem ne melegedjen fel túlságosan? Tetőtéri lakásban lakunk, van klímánk és két pici gyermekem, nem hűthetem a lakást agyba főbe. Előfordul, hogy 30 fok van.

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalam is volt mar a nyaron 30 fokos a viz ,de szerencsere tuleltek a halaim. Itt olvastam egy jo vizhuteses modszert,igaz meg nem probaltam ki, de a nyaron kiprobalom. A fagyasztobol veszel jeget ki es beleteszed egy naylon zacskoba es belelogatod az akvariumba ,ennyi! Ha elolvad kiveszed es kicsereled egy ujra. Szerintem bevalt modszer.
2009. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok annyira nagy akvarista,de szerintem ez a módszer nem túl jó,mert a halaknak állandő hőmérdéklet kell,és a jégkockás módszerrel az akvárium egyik részénél melegebb,a jégkockás résznél hidegebb lesz a víz,és ezt hosszú távon nem bírják,hoy usznak egyet,azt 3fok különbség van egyes részeknél.Minden esetre én nem próbálkoznék vele,De mint ötlet nem rossz,csak nem hiszem h jobb ez mintha 30 fokba lennének.Amugy módszert nem tudok,max ha nagyon felmegy a hő,lecseréled a vizet,de ez se jó hosszú távon.
2009. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En az elso valaszolo vagyok. Az akvariumhoz lehet kapni melegitot s gondolom,mar valami hutotestet is arulnak. irta az elozo valaszolo ezt a 3 fokos hoingadozast,van az akvariumba kevero pumpa ami forgassa a vizet ,szerintem az osszekavarja es megoszlik a hoingadozas. most kepzeljetek el forditva a melegitot,az mellett is akkor nehany fokkal melegebb a viz es meg nem artott egyiksem a halaknak.
2009. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni akvárium klímát, csak az ára...

A jeges módszer nem sokat ér. Mennyi 1.5 literes palackot tud egy átlagos háztartás lefagyasztani? Legyen 2 db, azaz 3 liter. Egy 60 literes akváriumnak ez az 5%-a. A 0 fokos jég a 30°C-es vízben 1 fokot sem tud hűteni. (Amennyit jelentene a halmazállapot változás, annyit bővel el is visz a folyamatos "fűtés" a környezet részéről.)

Persze kicsi akváriumnál hatékony lehet a jegelés.

A zárt tetőt kánikulában rácsosra lehet még cserélni és radikálisan csökkenteni kell a megvilágítás idejét.

2009. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.Igaza van az első válaszolónak abban hogy ugyan ez van a fűtésnél csak fordítva,és az utolsó válaszolónak is nagyban igazat adok.Annyi jeget nem tudsz a vízben tartani állandóan hogy az hűtsön.Vagy az a klíma amit mondott az utolsó,vagy időnként hideg vízre cseréled az aksi vizének a negyedét vagy felét,hogy jó legyen a hő(bár ez se tesz jót a halaknak,h naponta cserélheted a vizet mert nagyon meleg lesz.
2009. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megint a 2.válaszoló vagyok:)Kicsit utánna olvastam a neten.Valaki ugy hűti,hogy kinyitja az aksi tetejét éjszakára és kinyitjaaz ablakokat is,nap közbe becsuk mindent,redőny le,és igy 26-28°cvan az aksiba.
2009. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

(megint a 2.válaszolóXD)

2009. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!