Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerinted nem állatkínzás-e,...

Szerinted nem állatkínzás-e, ha egy macskát vagy kutyát túlságosan elkényeztetnek. Laksásban tartják, ahol nem nagyon találkozni más állatokkal, folyton nasiztatják, és nem kutyaként vagy macskaként kezelik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezt a gyakorlatot én sem helyeslem, de állítkínzásnak nevezni a kényeztetést ugyanolyan túlzás, mint fényesre nyalni egy állat seggét. Nem lehet minden állatkízás.
2010. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Lehetnék nálatok macska vagy kutya? :)

Egyébként az egyetlen, ami itt gond lehet, ha kutyáról van szó, és nem engeditek más kuttyok közelébe. Muszáj szocializálódnia, és MUSZÁJ a fajtársaival is találkozni. Különben nagyon nem lesz jó vége. Nem feltétlenül neki, inkább nektek...

2010. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen egyértelműen az mivel ezzel ártanak mind az egészségének mint a lelkének, nem adják meg azt amire szüksége van. De az még nem eléknyeztetés hogy lakásban lakik.
2010. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
árt az egésségnek, a szociálizatlanság meg a gazdinak. A lakásban tartás nem állatkínzás és vannak olyan fajták amiket ajánlott házban tartani sé nem az udvaron. Szerintem nem nevezhető állatkínzásnak. Bár ha Magyarországot vesszük, sok olyan állatvédelmi törvény van aminek semmi értelme. Ki tudja? Lehet valaki ezt is állatkínzásnak fogja minősíteni és több ezres bírságot szab ki az ijenekre...
2010. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a mi állatainkról van szó, mi nem is így tartjuk őket. Nem azt tartom állatkínzásnak, hogy lakásban tartják, hanem, hogy nem tud szocializálódni, és agyonetetik puszta szeretetből.
2010. aug. 3. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Az agyonetetés igenis kínzás az állatnak, elég ha az emberek agyonetetik egymást, az állatokat nem kellene, mert nem az a szeretet jele.
2010. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De, egyértelműen! Szegény miniüberyorki amit már 600-szorra vesznek fel és ugat mert életében nem nézhette meg még mik azok a 4 lábon rohangászó valamik mindenfelé a városban(kutyák).

Vagy barátnőm perzsa cicája mit panelből hoztak el a tenyésztőtől és panelba érkezett és soha nem érintett füvet, csak az első emeleti erkélyről nézhette az eget.

2010. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Én lakásban tartom a macskámat...de nem tartom magam állatkinzónak.

Inkább az volt az állakinzás,hogy a haverom tanyasi nagymamája egy csomó macskát tartott,nem ivartalanitotta őket,aztán miután szült az egyik macskája szólt az unokájának hogy amelyik kiscicának nem talál pár héten belül otthont azt ő vizbe fojtja.Aztán szegény 15éves gyerek ide-oda rohangált kétségbeesetten,hogy mindnek találjon.Én meg befogadtam az egyiket.Végül mindnek talált szerecsére(a legtöbbet lakásban tartók fogadták be)

Most 6éves és szerintem nagyon boldog cica.Normálisan van gondozva szeretik.Főleg én ,kiskoromtól fogva imádom a cicákat és mióta tudok olvasni szabadidőmben is folyton macskákkal foglalkozó könyveket olvastam.

De jó tudni...hogy én egy rohadt állatkinzó vagyok...csak azért mert nem élünk családi házba(hidd el én szeretnék a legjobban ha megtehetnénk)

Szerintem tényleg sokkal nagyobb kinzásnak van kitéve a sok falun,tanyán élő macska...ahol nem törödnek velük,nincsenek ivartalanitva,bármi történik velük állatorvos soha nem látja őket és ahol a drága gazdi minden érzelem nélkül vizbe fojtja vagy élve elássa a kiscicákat.(hallottam h más meg ezt csinálta)

2010. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ya most olvastam,hogy utána irtad,hogy nem az tartod annak.Csak a kérdésedben azt is mondtad.

Na mind1...egyb. én is sajnálom...hogy szegényke nem tud egy réten rohangálni stb.

Egyszer el is vittük egy falusi ismerösünkhöz pont ezért,hogy teljes életet élhessen,de pár nap múlva haza kellett hozni ,mert elbújt nem jött elő,nem evett stb,hiába csalogatták.

Ahogy megjelentünk érte és meghallotta a hangunkat rögtön boldogan szaladt oda hozzánk.

Szóval ő már eleve ilyen reménytelen lakáscica.Nagyon ragaszkodik a házhoz és hozzánk is.

2010. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!