Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha tulságosan...

Mit lehet tenni ha tulságosan gazdi centrikus a kutya?

Figyelt kérdés

5 hónapos spániel,kb 2 méterre megyek töle már vísit ha nem tud oda jönni :S


17/L


2011. márc. 6. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutya nem gazdacentrikus, hanem bizonytalan.nem tudja a saját helyét. Kutyasuli a legegyszerűbb megoldás. Vagy sok könyv és megtanulni hogyan kell nevelni egy kutyát és az mit miért tesz. De ez sok idő. Tehát inkább suli
2011. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:O 2 spanim, és egy spani keverékem van. Soha nem tapasztaltam ilyet. A falkavezérséget tisztázni kell, és foglalkozz vele eleget. Ez számomra azért is fura, mert igen makacs, örökmozgó fajtáról van szó. Az enyém 6 hónaposan már az erejét fitogtatta, Valamit elrontottál. A kutya pánikol nélküled, nincs önálló döntése, tanítanod kellene, és lemozgatni nagyon.
2011. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2011. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a nap nagy részét vele törödök,labdázok vele mindig,de a másik kutyámat ha sétáltatom már nyüszit :S
2011. márc. 6. 21:36
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem féltékeny a kutyád.

Miért sétáltatod külön a kutyáidat?

2011. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a kutya stresszel, mert te a gazdi nem jól neveled.

szereted, de nem irányítod, szereted, de nem fárasztod, szereted, de nem vezeted.

tehát, változtass,és a kutyád kutyaként fog viselkedni.

2011. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szinte egymás mellett vittük őket,én a németjuhászt vittem és még igyis féltékenykedési jelenetet rendezett.

most is itt fekszik a lábamnál

2011. márc. 7. 12:55
 8/10 A kérdező kommentje:

még arra a célzásra írnám ami arra utal hogy nem foglalkozok vele:

megtanítottam már az : ül,fekszik,pacsi,kér parancsokra is

2011. márc. 7. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:

attól még, hogy bizonyos parancsokat teljesít a kutya nem boldog és nem kiegyensúlyozott

tényleg kutyaként kellene bánni vele és emellett fokozatosan hozzászoktatni az egyedülléthez is

nem gazdicntrikusságról van szó hanem egy pszichés problémáról amit csak azok tudnak megoldani akik okozták vagyis ti emberek

ha nem megy a különböző könyvek alapján akkor hívjatok házhoz egy hozzáértőt!

2011. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az az érdekes,hogy ez már az 5. kutyám,akkor a többi miért nem lett ilyen?

na mindegy

2011. márc. 7. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!