Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehetett a Plattimnak?

Mi baja lehetett a Plattimnak?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy a Plattimnak össze van szűkülve a hasa, de sajnos ma már meghalt. 6db Neonhal, 2db Neritina csiga, egy Nagy tányércsiga, és növények vannak az akváriumban. Mi lehetett a baja? Azt még tudni kell, hogy pár hete is elpusztult egy Plattim, és a szeme fölött szürke folt volt. Előre is köszönöm!

2011. nov. 2. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Milyen a szűrő, vízcserék stb. ? Mert okozhatta a vízminőség romlása, vagy a túltelepítés, vagy a helytelen etetés, vagy...
2011. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én valamilyen bakteriális, vagy parazitás megbetegedésre gondolok a leírtak alapján. Valóban rossz vízminőségre utalhat ez az elhullás, tehát ha leírod a tartási körülményeket, talán többet tudunk mondani.
2011. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

54L-es, a szűrő Aquael Fan-1 plus típusú. A szűrése 320L/h.

Én úgy tudom, hogy ez jó.

2011. nov. 2. 11:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Granulátummal, száraz szúnyoglárvával és hetente kétszer lemezessel etetem. Vannak kis Plattiajim, ők jelenleg egy szülő szobában vannak, mert nincs másik akváriumom sajnos. A kicsik is lekaphatják?
2011. nov. 2. 12:00
 5/10 A kérdező kommentje:
*elkaphatják
2011. nov. 2. 12:01
 6/10 Platypus ***** válasza:
Ez akár egy hosszantartó enyhébb nitrátmérgezés hatása is lehet. Olyankor a halak elvesztik az étvágyukat és szép lassan elfogynak a tartalékaik. Fekélyes tüneteket meg még a nitrit is okozhat, mert rontja a szövetek oxigénellátását. Szóval mielőtt nekiállsz gyógyszerekkel kezelni, nem ártana tesztekkel lemérni, hogy is áll az akváriumod a nitrogén vegyületek terén. Mert ha az elsődleges probléma a mérgezés, és mondjuk másodlagosan el is fertőződött, akkor hiába gyógyszerezed a halaid, amíg a vizet rendbe nem rakod. Sőt, a gyógyszerek még tovább rontják a vízproblémákat.
2011. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát mit tegyek? Írjatok légyszi, nem akarom, hogy még több meghaljon!
2011. nov. 2. 12:30
 8/10 Platypus ***** válasza:

Vegyél ki egy üveg vizet az akváriumból, és rakd félre. Utána cseréld le az akváriumban a víz felét, egyelőre ne csinálj mást. Holnap az első dolgod az legyen, hogy beviszed az üveg vizet egy nagyobb díszhalashoz, és megkéred a boltost, hogy tesztelje le nitrogénvegyületekre. Így olcsóbb, mint megvenni három egész csomag tesztet. A teszt után már többet lehet mondani. Akkor jársz a legjobban, ha itt megtalálod a probléma okát, mert azokat még lehet orvosolni. (Egyébként nem ártana, ha leírnád, mekkora akvárium, milyen szűrés, és milyen gyakran cserélsz vizet.)

De ha a két halad pl. haltuberkolózisban pusztult el, arra az egyetlen megoldás, ha az összes többi halad is elpusztítod, mert gyógyíthatatlan és nagyon fertőző. Ennek a betegségnek is tünete a lesoványodás és a fekély(a szürke folt valami ilyesmi).

2011. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az akvárium 54L-es, a szűrő 320L/h teljesítményű, vízcsere hetente kb.20%-os. Kétnaponta etetek, ez számít?
2011. nov. 2. 20:22
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben Platypus, igyekszem holnap elvinni. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. nov. 2. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!