Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik ez a növény?

Melyik ez a növény?

Figyelt kérdés

olyan nővány szeretnék az aksimba ami úgy néz ki mintha fű lenne a halak alatt valami iesmire gondoltam:

[link]


2011. nov. 3. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Eleocharis parvula, Lilaeopsis brasiliensis, Echinodorus tenellus , Törpe Sagittaria, Cryptocoryne nevillii


Ebből a lilaeposis olcsó és megmarad kavicsban közepes fényen.

2011. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ami a "fán" van? Az vajon mi lehet
2011. nov. 3. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
karácsony vagy jávamoha aszem
2011. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a lilaeopsis brasiliensis-el az a baj, hogy nagyon lassan nő... és hajlamos felfelé jobban nőni mint oldalra.
2011. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
meg nekem egyszerű szemcsés kavicsom van nemtudom abban mennyire szerethet
2011. nov. 3. 23:15
 6/10 anonim ***** válasza:

weeping, spiky, karácsony és a singapore moha is megfelel a célra.


[link]

2011. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Nem ártana ha leírnád, mekkora az az akvárium és milyen típusú fénycsöveket(teljesítmény, típusszámÖ használsz. Egy-két fűszerű növényt életben lehet tartani közepes fényen is, szép gyepet viszont már csak nagyon príma körülmények között lehet. A lilaeopsis például egészen rossz körülmények között is életben marad, de a szaporodásához rengeteg fény kell. Ami még kevés fény mellett is működik, az a Marsilea. És minden gyepnél aranyat ér egy rendes növényes talaj.


A fán szerintem karácsony vagy spiky moha van. Mindkettő elég sok fényt igényel, hogy ilyen szép legyen. Alacsony fényviszonyokhoz a jávai való, de az inkább csak hosszú szálakat növeszt, nem ilyen csinos kis karácsonyfákat.

2011. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
54l-es aquael típusú aksit vettem egy szettben tehát szűrő fűtő stb megvan benne felül pedig egy elég erős fehér fénnyel rendelkező neon van
2011. nov. 5. 14:11
 9/10 Platypus ***** válasza:

Ha 54 literes és csak egy neon van, akkor az egy 15 wattos T8 lesz, mert az fér el hosszában. Az nem elég erős, hanem kifejezetten gyenge a növények szempontjából. Ilyen fényen csak két fajból lehet értelmes gyeped. Az egyik a Marsilea, a másik a szingapúri moha, az utóbbit le kell kötözni kövekre.


Az általad linkelt képen látható gyep megvalósításához legalább 60 watt fény, 10X-es szűrés, CO2 beoldás és erős tápozás kéne.

2011. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azthiszem tudom mi lesz a következő nővényem: jávai moha ezzel benépesítem az akváriumom
2011. nov. 6. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!