Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado - mit tegyek?

JBL Manado - mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, nem mostam ki eléggé, most barna az akvárium vize. Tegnap indítottam... Mit tanácsoltok? Hagyjam így, cserélgessem a vizet, vagy ki az egésszel, és mosogassam még egy darabig? Alatta táptalaj is van... Segítség!
2011. nov. 6. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

majd leülepedik, nyugi, esetleg rakj vattát a szűrőbe, és hagyd magára.

De semmi baj, holnap már oké lesz.

2011. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet kimosni, viszont egy vízcsere sokat javít, de csak akkor ha nagyon lassan töltöd fel vízzel az akváriumot.


PL egy műanyag doboz aljába egy lukat fúrsz, bele egy kis vékony csövet, és a dobozt az akvi tetejére rakod.

Aztán a dobozba öntöd a vizet. Az onnan szép lassan folyik be az akviba, így nem kever fel semmit és totál tiszta lesz a víz.


Csak akkor lesz megint zavaros ha nyúkálsz benne, ha rendezgeted, ha növényt ültetsz, ilyesmik, vagy ha a vízcserét edénnyel öntöd bele és nem tudod elég lassan önteni és az felkavarja az alját. Mert hát ez a manado ez nagyon repkedős talaj.

2011. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fenti válaszokat!

Végül is az alábbi technikát alkalmaztam: kiszívtam a vizet az akváriumból, a növényekig, majd újságpapírral fedtem be az egészet, arra fóliát raktam, és így csorgattam bele a vizet - tökéletes lett, meg sem mozdult a növény vagy a talaj, a víz tiszta. Mindenkinek ajánlom - első feltöltéshez is! :)

2011. nov. 7. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
újságpapír? abban nincsen ólom??
2011. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, de tudtommal már nem használnak ólmot az újságoknál. (Talán EUs szinten van betiltva...?) :) De ha nem újságpapír, akkor sima A4est is lehet használni ez esetben - szerintem
2011. nov. 8. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!