Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nomaphila stricta - Vízi...

Nomaphila stricta - Vízi hortenzia. Nagyon megnőtt, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Úgy nő mint a gomba, már vagy 15 centit kint van a vízből, és a plexi alatt hajlik (ezt használom üvegtető helyett, a képen felemeltem), a vízbe is totál görbe...mit csináljak vele? Nem merem szétvágni, félek, hogy tönkremegy! :(


[link]

[link]


2011. nov. 9. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
egyszerűen csípd le a tetejét és tedd be a vízbe.. Lehet lesz gyökere és lesz egy másik növényed. Nekem soknál működött..:)
2011. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem is meggyökerezik a levágott darab.
2011. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem olyan válaszra lenne szükségem, akinek van tapasztalata a növénnyel, és konkrétan csinált vele valamit, és én arra lennék kíváncsi, hogy végül mi lett belőle. Mert találgatni én is tudok, csak nem merem megcsinálni, nagyon féltem ezt a növényt, annyira tetszik, és legalább ez gyorsan nő. :)


Szóval valakinek tapasztalata?

2011. nov. 13. 08:02
 4/4 Woodoo001 ***** válasza:

Gondolom már rég megoldódott a kérdés, de ha levágod és beülteted, az elején max. könnyen felúszik a felszínre, de utána szépen elkezd gyökeret ereszteni és élni... Nekem is így lett 4 tő -növényezős akvaristától kaptam, ő gyakorlatilag csak "legallyazta" a saját kis növénykéit és az egyébként kidobandó részeket ajánlotta fel, így én elhoztam.

Arra hogy amiről levágod azzal mi lesz, arra még nincs pontos válaszom, gondolom elkezd egy új hajtást hozni vagy akár kettőt a levágott rész alatt, mint sok más növény...

2014. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!