Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van itt HORTENZIA-szakértő?

Van itt HORTENZIA-szakértő?

Figyelt kérdés

Kérdéseim:

1. Mettől-meddig virágzik? (azt olvastam, hogy csak tavasszal, kolléganőm viszont állítja, hogy egész nyáron ..?)

2. Ha most veszek, kiültethetem-e még, vagy már késő?

3. Fehér hortenziából lehet-e rózsaszín vagy ciklámen? (talaj ph-jától függően) Vagy az fehér marad?


2010. júl. 7. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, csak szeretem a hortenziát és már vagy 30 éve vannak is bokraim.

Az én válaszaim (sajét tapasztalat alapján):


1.)Egész nyáron át virágzik. Az elvirágzott virágfejeket mindig vágd le, így azonnal az új bimbók, virágok nevelésére koncentrál a növény. Gondolj csak a mediterrán parkokra, májustól október végéig tele vannak virágzó hortenziabokrokkal.


2.) Gondosan, földlabdával együtt, nem túl forró időben nyugodtan kiültetheted, utána két-három hétig nagyon figyelj az öntözésére.


3.) Fehér hortenziából nem lesz rózsaszínű, de rózsaszínűből - a talaj ph-ja szerint, amit magad is változtathatsz a tápanyagok adagolásával - kékre változik a virág színe. Ugyanígy a kék szín visszaváltozik rózsaszínre, ha visszaállítod a talaj ph-ját.

2010. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Ettől jobb nem is lehetne, hogy tapasztalatból írsz. Gyönyörű lilát láttam, az sajnos elkelt, mire odaértem, ma viszont olyat láttam, hogy a közepe fehér, a széle ciklámen a szirmainak. Az már ilyen marad, vagy most van átmeneti időszakában? NÁlunk nagyon jó árnyas helye lenne, szóval még kiültethetem az idén?
2010. júl. 9. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!