Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az elpárolgott vizet lehet...

Az elpárolgott vizet lehet pótolni közvetlen csapvízzel? Természetesen a vízcserék állott csapvízzel történnek.

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lehet. mindig legyen otthon bekészítve állott csapvíz.
2011. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Jobb ha desztvízzel pótlod, mert akkor nem kezd el felfelé araszolni a vízkeménység. De az állott csapvíz is megteszi.
2011. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez sügéres akvárium, szóval a vízkeménység nem gond. Szóval nem probléma, ha heti 1-2 alkalommal hozzá öntök fel deci-egy deci közvetlen csapvizet? Köszi!
2011. nov. 11. 19:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah, ezek szerint gond. Rosszul olvastam...
2011. nov. 11. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért 1 dl nem mennyiség ,főleg ha jó nagy az akvárium.
2011. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy 300 Ft-os keménységtesztet, hamar kiderül.

Nézd meg neten a halaid toleranciáját, és a vizet kb arra az értékre állísd be. Majd 2 hét molva, vagy 1 hónap mulva megint mérd meg, akkor látod legjobban a változást.


Azért gondolom szoktál csinálni vödör vízcserét is néha és hiába párolog és sűrűsödik a víz, azt a keményebb vizet néha leszívod, és kerül bele megint rendes csapvíz, így felhígul. Nem biztos hogy kell az a desztvíz.

Mérni kell! :) Párszor megméred, utána már automatikusan tudni fogod.

2011. nov. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze mérem és keményítem is szódabikarbónával minden vízcserénél egy adott értékre, mert nálunk túlságosan lány. Mivel sok a kő, kb. 100 liter víz van benne. Ehhez most akkor hozzáönthető 1 deci csapvíz vagy nem? Mert nem tudtam kivenni az utóbbi hozzászólásokból. Kicsit megzavarodtam. Kéthetente van vízcsere, így kéthetente (vízcserék közötti hét végén) kerül bele egy alkalommal kb. 1 deci víz utánpótlásnak. 100 liter vízhez 1:100-hoz arányban már csak nem gond a szűrőbaktériumoknak... Valaki egy végleges, de biztos választ ezek alapján?
2011. nov. 12. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:

persze, egy deci nem gond... de szerintem ha csak egy deciról van szó, akkor simán várhat egy napot, amíg készítesz elő csapvizet, nem?


mert azért ha 100 literből hiányzik 1 deci az nem a világvége

2011. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és 100 literhez nem 1:100 az arány, hanem 1:1000
2011. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg 1:1000, valamiért literrel számoltam.
2011. nov. 12. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!