Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb talaj?

Melyik a jobb talaj?

Figyelt kérdés
[link] [link] esetleg kombinálhatom őket? veszek mindkettőből és összekeverem
2011. nov. 18. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyöngykavics előnye, hogy olcsó, könnyű bele ültetni, de nem olyan mutatós. A manado nagyon könnyű, szinte lebeg a vízben, ezért nehéz bele növényeket ültetni. Viszont szebb. A porózus szerkezete miatt a hasznos baktériumkultúrák megtelepednek benne, így a talaj aktívabban részt vesz a biológiai szűrésben. Úgy rémlik mintha olvastam volna valamilyen fórumon, hogy megváltoztatja kicsit a víz pH-ját (de már nem emlékszem merre), ezért érdemes áztatni előtte.


Én a két talaj keverését nem javaslom. Én is próbálkoztam ilyesmivel, de egy idő után ocsmány lett.

2011. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb talaj (én most ezt kedvelem a legjobban) azapró gyöngykavics, annak is a sárgásabb változata:

[link]

Szerintem az akváriumba tök jól néz ki, és hasonló szemcseméretű bazalttal keverve (csak kicsi kell) lehet sötétíteni a színén. A fenéklakók is szeretik turkálni, növények is nőnek. Mulmozni is jól lehet, és olcsó is.

2011. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. nekem tetszik a gyöngykavics. csak kicsit világos. ezért gondoltam hogy keverném vmi sötétebbel
2011. nov. 18. 20:36
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. nov. 18. 20:39
 5/7 Platypus ***** válasza:
A gyöngykavics nem jó sem a gyökereknek, sem a hasznos baktériumoknak. A manadot nehezebb kezelni, de a növények is jobban szeretik, és a víz szűrésébe is besegít. Aljzatporszívózni elég könnyű, de ültetni kicsit macerásabb. Ha kemény csapvizet használsz, akkor a manado azon az égvilágon semmit se változtat, használtam sokáig, és mértem is rendszeresen a keménységet és a pH-t.
2011. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha kevered a kettőt olyan ronda lesz, hogy utálni fogod nézni
2011. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Moncza válasza:
Ha azt akarjuk, hogy akváriumi növényeink jól fejlődjenek, szilád közegük ne tartalmazzon meszet.A3-5 mm közötti szem nagyságú kavics jó, de ne legyen se szögletes, se túlságosan világos, mert azt nem kedvelik a halak.A kavicsot mossuk tisztára. A felét keverjük össze vadtartalmú, tartós hatású vízinövény táppal, és tegyük az akváriumba.A maradék kavicsot egyenletesen rendezzük el fölötte.
2011. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!