Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetek 2*5L ioncserélt vizet...

Daphina kérdése:

Tehetek 2*5L ioncserélt vizet az 50literes akváriumomba vízcserénél?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy nem-e árt a pár napos kishalaimnak:)

2011. nov. 20. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ioncserélt víz kell az akváriumba??Én még nem is hallottam hogy valaki azt használja..
2011. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ma 15:51 vagyok

Pedig 3 nagy akváriumom van amiből az egyik tengeri akvárium..

2011. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

50 literbe a 10 liter egyszerre túl sok, hacsak nincsenek hozzászoktatva. Úgy szabad csak lágyítani, hogy csak 1-2 fokot csökkenjen a keménység két alkalom között, és 3-4 napot érdemes legalább hagyni a halaknak minden újabb adag előtt. Ha ezt nem tartod be, akkor a halaid sokkot kapnak, ami akár halálos is lehet, de mindenképpen hazavágja a szervezetüket. Ha meg már elérted a kívánt lágyságot, akkor fontos hogy stabilan meg is tartsd, utána pont olyanra keverd ki előre a cserevizet.


A tengeri akváriumhoz is ioncseréltet használsz?

2011. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs is tengerim:)
2011. nov. 20. 16:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ma van időm vizet cserélni, és 10 litert szoktam hetente, de elfogyott a vízelőkészítőm...
2011. nov. 20. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem van tengeri akváriumom,és mellette még két nagy ahogy korábban írtam.

Bocsi,hogy meglepett az ioncserélt víz,mert mi a 2 nagynál rendes csapvizet használunk,de nem egyből az akváriumba öntjük hanem a tartályba ami egy vízkészítő,és onnan meg a "kész" víz az akváriumba..A tengeri akváriumnál a megfelelően beállított vizet előre megrendelem az üzletben,és tőlük veszem meg..(állandó vásárló vagyok,így kedvezményt is kapok)

De én bolti ioncserélt vizet még nem használtam..

2011. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Bocs, kevertem kicsodának is van tengerije. Meglepődtem volna, ha valaki tengeribe ioncseréltet használna, még jobban a csapvízen, a tengervizet RO vízből szokás keverni.


Ha nincs vízelőkészítő, akkor 2 lehetőség van. Az egyik, hogy vársz egy napot, a másik, hogy felforralod majd visszahűtöd a vizet, az is kihajtja a klórt. De ez csak akkor ajánlott, ha viszonylag alacsony a változó keménységed.

2011. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. nov. 20. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az ioncseréltben is van klór, talán kevesebb, de azt is lehet állni hagyni.


Nem tudom árt e a halaidnak, mert nem tudom milyen kemény nálad a csapvíz (hány NK? - mérd meg egy Neptun keménységteszttel), és nem tudom milyen halaid vannak, mi a tűréshatáruk (10-30 NK? ezt meg nézd meg neten).


Amúgy általában nem szokott ártani, mert a csapvíz irreálisan kemény szokott lenni, már sokszor a halak tűréshatára fölött van a csapvíz keménysége.


Persze nem jó a hirtelen váltás a halaknak, abba beledögölhetnek. Lassú hozzászoktatás kell.


Nekem a fürdőszobába be van rakva egy 30 literes műanyag hordó. Nem foglal nagy helyet, viszont 3 vödör víz belefér. Ezt néha feltöltöm friss vízzel, ha meg úgy látom, hogy sokáig rothasztottam benne a vizet, akkor leöntöm vele a WC-t, majd újratöltöm. Csinálhatod te is így, és akkor nem kell vízelőkészítőt se venned, mindig lesz kéznél állott vized.

2011. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!