Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan került a garnálás kis...

Hogyan került a garnálás kis akváriumomba, amit 2 hete telepítettem kis fehéres színű féreg féle? Kb. fél cm lehet, meg a lányom észre vett, nagyon apró kis fehér pötty szerű, nagyon gyíors kis valamit, az mi lehet?

Figyelt kérdés
Mit tegyek hogy ezek az izék ne legyenek?
2011. nov. 24. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

a kakájuk lesz!


nem?


nekünk a nagyobb halakból lóg ki ilyen és ahogy "elhagyják" úszik a vízen, amíg a szűrő be nem szívja.

2011. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem,nem a kaka....egyszercsak előbukkant a kavicsok közül,majd az üvegen mászott kicsit,majd eltünt,már pánikolok hogy elszaporodik. Lett csiga is 1 lehet a növényről de az nem zavar,de ez a kis kukac féle,rohadt mód zavar...olyan mint egy kis féreg,pici vékony,fehér,talán még fél cm sincs,remélem is nem is lesz nagyobb....
2011. nov. 24. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem halkajának szánt kukac lehet. Az is jöhetett a növénnyel, ha a boltban a növény halakkal volt együtt. Milyen garnéláid vannak? Nekem az amanoim megették az ilyen kukacot.
2011. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Külön voltak a növények a kereskedésben,és red cherrzim vannak.
2011. nov. 24. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Planária ferőzésed van. Ezzel semmi gond, mert nem veszélyes a garnélákra, megeszik megmaradt kaját. Csak hát el tudnak szapordni és az elég ronda tud lenni.

Így néz ki?

[link]


A következő képet én készítettem, amint egy elhullott garnélát lepnek be, elég durva:

[link]

nekiállhatsz egyesével kihalászgatni, de az nem lesz eredményes. Van direkt planáriaellenes szer. Ez elvileg nem bátja a garnélákat (a halakat lehet). Ha nagyon zavarnak, akkor lehet hasznáni. Nekem van is ilyen, ha gondolod küldök belőle, mert van egy csomó és csak nagyon kevés kell belőle. Csak akkor írj privát üzenetbe.

Még több info: [link]

2011. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocs a második link rossz, ez a jó:

[link]

2011. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!