Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztika. Jól csinálom?

Hal! kérdése:

Akvarisztika. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még kezdő vagyok az akvarisztikában éppen ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek. Van egy 200 l-es és egy 25 l-es akváriumom.

[link]

[link]

A kis akvárium a Bettám lakik, amit még egy hete sincs, hogy megcsináltam neki (eddig gömb akiban volt. én hülye x.X). Láthatólag jól érzi magát és nagyon életre kapott. Az lenne a kérdésem, hogy a betta mellé ilyen kis térben rakhatok egy páncélos harcsa párt és egy algaevő harcsát? A multkor mikor beraktam a bettát a nagyakiba, elég szép véfürdőt rendezett, megölte 5halamat (remélem jó helyre kerültek!), nem hittem volna, hogy a neonhalakat is megtámadja, pedig DE! A kisállatkereskedésben láttam, hogy betta sokkal kisebb akiban együtt van a neonokkal és nem bánja őket. Szóval a kérdés adott mehetnek mellé a tisztogató halaim?


a másik nagy dilemma a 200l-es (a képen nem a végleges kinézet látható, még nem jutottam el oda anyagilag, hogy teljesen az elképzeléseimnek megfelelőre csináljam), azt szeretném, ha IWAGUMI lenne belőle a későbbiek során, de amíg ez nem valósulhat meg, az ott látható fákra jávai mohát futtatnék és az aljzatra nem túl sok CO2-t igénylő fűszerű növényt raknék. Szerintetek jó ötlet? Az akváriumban most 100nál is több hal van, amit tudom, hogy elnéztem éppen ezért adok el belőle max. 50et. A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy a neonjaim a víz alján úsznak? Lehet az a baj, hogy túl sokan vannak? Meddig csináljam a vízcserét, hogy nitrát tartalom csökkenjen? Kellene még több növény bele (szerintem igen és kicsit jobb elrendezésbe), szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat! Sziasztok!


2011. nov. 26. 20:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy szerintem kicsit elrontja az összképet hogy a fűtő meg a szűrő teljesen látszik, valami növénnyel vagy sziklával ha eltakarod jobban fog kinézni.
2011. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A 200 literből vedd ki a 2db fehér mészkövet.

Abból folyamat oldódik ki a mész és lassan meg fognak tőle dögleni a neonok.

2011. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!