Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium? Szerintetek?

Hal! kérdése:

Új akvárium? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már van akváriumom és most szeretném teljesen előről kezdeni az egészet, mivel kezdőként sok hibát vétettem... A fejemben összeraktam a dolgot kíváncsi lennék, hogy mit szóltok hozzá:

(200l-es aki)Szóval... Aljzatra raknék: már meglévő homokot, arra táptalajt, növénytápot és azt lefedném sötét zúzlalékkal, tőzeggyökeret és bazalt/gránit sziklákat dekornak. Egyelőre maradna a belső szűrő mivel anyagilag nem engedhetem meg a külsőszűrőt. Hetente csinálnék 30%os vízcserét és raknék a vízbe lágyítót, növénytápot, nitrit semlegesítőt.

világítás: 2db 20w-os cső

halak:

20db neonhal

10db vörösfjű pontylazac

20db törperazbóra

15db izzófényű pontylazac

2db algaevőharcsa

és páncélos harcsák

növények:

anubias

vizihagyma

vizihortenzia

finomlevelű amazóniai kardfű

ostoros vizihagyma

Beckett vizikehely

kagylótutaj

jávaimoha

gömbmoha

és még van pár növényem azoknak nem tudom a nevét.

Szerintetek?


2011. nov. 27. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

200 litereshez már kell a külső szűrő..

Ami még sokallok az a halak..65 db hal több mint sok.

2011. nov. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos szép lesz, de ez ízlés kérdése. Én a "fás+ akváriumokat jobban szeretm mint az agyon sziklázottakat.

[link]

Amúgy szerintem is sok az a hal.legyen 10 izzőfényű, 10 razbóra meg 15 neon.

2011. nov. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mostani aljzat nem kell, túl világos lenne, és túl vastag. És a páncélosok úgyis összekeverik.

Táptalaj szintén nem kell, jelenleg 0,18 W/l világításod van. Amennyi tápot ilyen fotoszintézissel fel tudnak venni, az bőven pótolható folyékony, és gyökértápokkal. Ha a nagyobb fényigényűeknek ez kevés, akkor is a világítás erősítés a megoldás. A páncélosok mellé amúgy se jó ötlet táptalajt tenni, mert ahogy mondtam, összetúrják.

Vízlágyító nem kell bele, ugyanis nincs olyan szer, ami lágyítsa a vizet. (még ha ezt is mondják róla)

A nitrit semlegesítő azok a lebontóbaktériumok, amik a szűrőben laknak. Ha tehát nincs elég nagy szűrőd, (5 liter minimum) nincs hol lakniuk a baciknak, így fölöslegesen pocsolod a vízbe a baci kultúrát. Ha meg van szűrőd (külső) akkor is fölösleges (a későbbiekben) mert maguktól elszaporodnak.

Olyan szer pedig szintén nem létezik, hogy beleöntöd a vízbe, és eltűnik a nitrit.


Így lassan annyit spórolok neked, hogy mindjárt kijön belőle egy jó szűrő:)

Külső szűrő nélkül

20 neon, 10 páncélos harcsa, 2 algaevő (anci)

Külső szűrővel mehet még 20 fő körüli csapat, pl ékfoltos razbóra, vagy serpalazac. Meg esetleg 1 pár zebra harcsa.

A vízbe nem tudsz rakni lágyítót, mert nincs olyan szer,

2011. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na..Akkor kezdjük előről.:D

Nem szeretnék talajnak bazaltzúzlalékot, mert az mondták többen, hogy az nem tesz jót a páncélos harcsáknak. Ezért akkor maradna a mostani homok és arra raknék sötét aprókavicsokat. A világítást akkor lecserélném és folyamatosan tápoznám őket, mert szeretném ha egészséges növényeim lennének. De a világítás terén még mindig tanácstalan vagyok... Nem tudnátok ajánlani nekem valamit? azt írták a nagyonprofik, hogy az a legjobb, ha W/l erősségű a fény, szóval ha jól értem, akkor nekem a 200l-es akimhoz kell 200W világítás.Ugye? Javítsatok pls ha nagyon hülyeséget mondok.Felhívtam pár ismerőst és kiderült, hogy jövőhétre kapok egy külső szűrőt (nem tudom még milyen, majd megírom ha megvan). Ezzel a szűrőproblémám is megoldódott. A dekorációnál maradnék a nagyköveknél és a tőzeggyökereknél, kicsit Ryuboku-s lenne. Jávai mohát futtatnék rá. (egyelőre, de nagyon szeretnék később iwagumit). A növényeket úgylátom nem piszkáltátok, szóval azok maradnának. Na a halaknál most meglepődtem, mivel nekem azt mondták, hogy 100db neonhal elfér egy 200lesben. De szerintem adok a véleményetekre, és inkább kevesebb hal, és mondjuk bepróbálkoznék garnélákkal. Ehhez vélemény? A halak akkor: 20neon, 10vörösfejű pontylazac, 10db páncélos, 2db anci, 10db izzőfényű pontylazac és 4db RedCherry. Mit szóltok?

Köszi :D

2011. nov. 27. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:

szia :)

annyit szeretnék hozzáfűzni, h nekem is ancijaim vannak, de megbántam, mert most h növényessé akarom alakítani, el kell ajándékoznom őket, mert a sűrű növényzetet tönkretennék. bár még kicsik, de csak idő kérdése, h monstrumokká váljanak.

2011. nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 01:06

Szép az akvárium amit linkeltél de vannak halak akiknek bizony az agyon sziklázott akvárium az előnyős.

Pl: a malawi sügéreknél fontos a sok szikla,a sok búvóhely.

pl: ilyen:

[link]

[link]

2011. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16:31

Tudom de nem igen szeretem a sügéreket :D mondjuk nekem már vagy 5 éve nincs akváriumom. De szeretném újra kezdeni.

2011. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!