Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek sikerült már kigyógy...

Valakinek sikerült már kigyógyítani halat "hex"-ből?

Figyelt kérdés

hiába próbálkoztam már többszöt is, ha megbetegednek ebben, akkor szinte 100%-osan elpusztulnak, és ez így olyan rossz, hiába a kezelés, meg minden. ez már sokadik alkalommal megtörtént.

Eddig metro-t használtam, talán próbáljam ki a dimetro-t? Tapasztalattal rendelkezik valaki?


2011. nov. 28. 14:03
 1/3 Platypus ***** válasza:
Bélgyulladásra vagy lyuk a fejen betegségre gondolsz? Mindkettőt Hexamiták okozzák.
2011. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár én nem sügérezek, de próbáltam már segíteni ilyen problémánál, sajnos nem sok sikerrel. Valóban a metro és a dimetro a leghatásosabb, de még ezekkel is hatalmas a pusztulási arány. Mondjuk nálunk még csak idős halakat támadott meg, tehát igazából nem is nagyon számítottunk gyógyulásra, csak próbálkoztunk.

Érdemes az ásványi anyagokat is pótolni a legyengült állatoknál, mert a haxák nem engedik felszívódni azokat, ezért is alakulnak ki a lyukak.

Nézelődj a diszkoszos fórumokon, hátha többet tud mondani valaki. Bár ha jól emlékszem, én annak idején nem találtam ennél többet.

2011. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Olvastam olyanokat is, hogy az aktív szén állandó használata és a nem megfelelő táplálás a kiváltó ok(kevés vitamin, vörös szúnyog vagy tubifex etetése). Maga a kórokozó sok hal bélrendszerében jelen van, és a hal legyengülése váltja ki a betegséget.

A Chloramphenicolt is láttam még mint ajánlott gyógyszert, de az első számú minden helyen a metronidazol.

2011. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!