Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek?

Milyen halat vegyek?

Figyelt kérdés

Kis helyen tudnám őket tartani.. még nincs akváriumom, de vennék egyet, csak nem tudom, hogy mi az a minimális méret, amiben már lehet tartani 1, esetleg 2 halat.


A lényeg, hogy picik legyenek, viszonylag igénytelenek, de mindemellett mutatósak is(mondjuk élénk színűek)


Tudnátok mondani ilyen halakat?


Előre is köszönöm!



2011. nov. 29. 00:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

30-40 literesben lehet tartani bettát... vele csak a hőmérsékletre kell figyelni és a hím szeret egyedül lenni, sőt jobb is, és nagyon szépek is.


[link]


kis halakból nem lehet 1-et, 2-őt tartani, mert ők a csapatot kedvelik, 60 litertől fölfelé.

2011. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
aranyhal..1-2 elfér kis helyen,Igénytelenek,és szépek..
2011. nov. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
50 liter alatti akváriumot nem szoktak ajánlani, főleg kezdőknek, mert az alatt hamar szennyeződik a víz, és rengeteg betegség melegágya lehet. Ha igénytelen halat akarsz, akkor vegyél aranyhalat. Az nagyon aranyos és élénk a színe (bár feketét is lehet kapni). Van belőle teleszkóp szemű, meg fátyolfarkú is a sima mellett. És nem kell neki fűtés sem. Viszont mértékkel kell etetni, mert nagyon megnő
2011. nov. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora ostobaságot...

Aranyhalat 150 liter felett lehet tartani, és egyáltalán nem igénytelen. Esetleg szívósnak mondható vízparamétereket illetően, de érzékeny az oxigénszintre, valamint a nitrátvegyületekre.

[link]


Az első válaszoló viszont jó tanácsot adott, én egy betta hímet ajánlok 30 literre, vagy ha több halat szeretnél, akkor mondjuk 5 endler guppit is el tudok képzelni ekkora helyen, vagy ha el tudsz menni 50 literig, abban már szivárványosakból is mehet egy normálisabb csapat.

2011. nov. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

..."Viszont mértékkel kell etetni, mert nagyon megnő"...

Remélem téged is mértékkel etetnek... Verni ne verje, hogy kisebb maradjon?

2011. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
3 kiló pontyót .. meg ilyen 4 szögletes előre panírozottat amit csak az olajba kell dobni.
2011. nov. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

az aranyhalas válaszolóra ne halgass. Nem léteznek kisebb fajta aranyhalak, majdnem mindegyik faj. 10-15 centire megnő,(akár teleszkópszemű, akár ryukin-ezek még a kisebb 10 centis fajták) átlagos életkora 15-20 év lehet, ha normális körülmények között tartod. Ha viszont kicsi pl. 20 literes akváriumban tartod, nem él tovább 3-4 évnél.

most mondjátok meg, érdemes kínozni, vagy inkább azért tartani állatot, hogy ő is jól érezze magát?

itt látszik, hogy mekkorák lesznek egészségesen

http://www.youtube.com/watch?v=JUVu6uEdlTc&feature=related


30 liter a legkisebb akvárium, amivel érdemes kezdeni, legyen benne szűrő(amit soha nem szabad kikapcsolni, ezek úgy vannak tervezve, hogy napi 24 órát működjenek. szűrő nélkül nem működhet akvárium. hogy miért elolvashatod itt: [link] és itt minden megvan, amit alapból tudnod kell az akvarisztikáról)

ugyanúgy ajánlanám neked a bettát(nem túl érzékeny a vízminőségre, csapvízben is tartható

vagy a nano halak közül, amelyik nem igényel lágy-vizet(elegáns törpefogaspontyocska, pseudomugil gertrudae, smaragd törperazbóra, gold ring danio,Boraras Urophthalmoides, endler guppy) [link] ekkora akváriumba 6-7 darabot tarthatsz belőlük)

2011. nov. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

. "Kis helyen kisebb marad" az aranyhal is.

Nekem 100 literes akváriumban él kettő,és lassan másfél éve boldogan úszkálnak..

2011. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
utolsó te borzasztóan buta vagy... nyilván te is kisebbre nöttél volna, ha rá vagy kényszerítve mert nicns elég hely, de hidd el, hogy borzasztóan szenvednél...... a belsőszervek attól még ugyanakkorák és összenyomódik belülről az a szerencsétlen hal... és ne dicsekedj, hogy másfél éve egészségesek, 2-3 évig elél így is szerencsétlen hal... csak az a gáz ezzel, hogy 10-20 évig kellene élnie...
2011. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 09:10

Te nagyokos...

Amit idézőjelbe tettem azt nem én találtam ki,hanem egy aranyhalas oldalról emeltem ki...Olvass utána mielőtt kritizálsz másokat...De okos gyerek ki emelem a részt neked hogy felfogd picinyke agyaddal...

" Növényevő, de szívesen elfogyaszt minden haleleséget. Kis helyen kisebb marad, tavakban 20cm.-esre is megnőhet. A kis aranyhalak nem bántják a többi halat, de egy kifejlett óhatatlanul bekaphat egy pl. a neon halat."

2011. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!