Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljesen kezdő vagyok, segítség?

Teljesen kezdő vagyok, segítség?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni egy komplett akváriumot, 54literes, van hozzá bubis szűrő, világítás, fűtő, hőmérő. De nem tudom sajnos hogy ezek a dolgok elegek e ahhoz,hogy nekikezdjek a nagy kalandnak. És nem is igazán tudom hogy kellene nekiállni. Igazi növényeket szeretnék bele, de nem tudom hogy kellene őket gondozni, vagy úgy az egész akváriumot milyen rendszerességgel kell takarítani és hasonlók. Szóval nagyon új az ötlet és még mérlegelés előtt áll, hogy egyáltalán belefogjak e vagy sem. Bármit mondhattok ami hasznos lehet!

Köszi!


2011. nov. 30. 08:33
1 2
 11/12 szívó-SZÁL ***** válasza:

Szia

ezt kell tenned: elmész egy díszállat kereskedésbe és kérsz az eladótól lándzsás paszuly nevű növényt. igéyntelen növényfajta, én kezdő akvaristáknak mindig azt ajánlom hogy könnyen kezelhető halakat vásároljanak (pl.: óriás morgóharcsa) de ha nem szereted a harcsákat és élénk halakat szeretnél az akváriumodban tartani akkor vegyél tű csukát (4cm) . ezeket a halakat mandulaolajos Jeromos márkájú díszhaltáppal tudod etetni, de ha azt szeretnéd hogy előjöjjön a halaidnak igazán látványos smaragdpúpja a fejükön akkor élő tengerimalac kölyköket kell a vízbe dobnod hamar felfigyel a mozgásukra és köveket vesz a szájába és mint a sörétespuska, elkezdi köpködni a kiszemelt áldozata, miután ez megtörténik, hangos morgó hangot adnak ki, erre az a megoldáshogy nőstény Csapó Sügereket szerzel az akváriumban és híbrideket hozol létre amivel kereskedhetsz halásztelken a Dózsa gy. utcában, ahonnan származik eredetileg ez a faj.

2012. jan. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hello, így csináld:

-ajzatnak használj virágföldet a vízinövények miatt

-ha különleges és egyedi növényeket szeretnél, keverj

a földbe búzát, kölest és kukoricát, ezek alkalmazkodni

fognak az új körülményekhez és egzotikus látványuk lesz

-várd meg míg a növények kikelnek (4-5 nap), majd vegyél

halakat, ajánlom a tibeti hókárászt, a sarkantyús

tintaharcsát és az ékfoltos rablóguppit

-a szűrőt csak heti kétszer kapcsold be, nehogy a kárászok

kopoltyú-trombózist kapjanak, a hőfok 28-31fok között

legyen (ez az ideális az ilyen halaknál)

-etesd őket faggyúval és sütőtökreszelékkel


Sok sikert!

2012. jan. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!