Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismered a bullmasztiffot,...

Ismered a bullmasztiffot, cane corsot és a boxert? Segítség a választásban egy nem kezdő kutyásnak.

Figyelt kérdés

Összehasonlító osztályzás 1-5ig, és egyéb kérdés(ek).(1 nem <minig a zárójelben az első változat>, 5 igen <mindig a zárójelben a második változat>)

Ugatós (nem-igen)

Gyerekbarát (nem-igen)

Gazid- és házőrző? (nem-igen)

Domináns (nem-igen)

Mozgásigény (nem sok-rengeteg)

nyáladzós (egyáltalán-rettenetesen)

tanulás (nehézkes-nagyon gyorsan, könnyen)

harapós (csak a legvégső esetben-eléggé)

Minden körülmény között: higadt, nyugott, megbízható (nem-igen)

Alkatához, méretéhez képest (keveset-sokat) eszik naponta.

egy meberes/gazdás (nem-igen) Ez amúgy pontosan mit jelent?

Milyen betegségre hajlamos?

Ha még valamit fontosnak érzel írd le, ill. azt is, hogy eddig e 3 fajta közül melyik volt már/van Neked! Mondhatni szinte mindre tudom a választ, hogy igen, vagy nem, de 1-5-ös skálán nem tudom őket osztályozni, és itt most az lenne a cél!

Köszi, rengeteget segítesz és szerintem nem csak nekem!


2010. márc. 28. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem egészen értem a pontozós rendszeredet, de remélem azért érthető leszek:)

Nekem boxerem van, mindig is az volt a családban, nagyszüleim tenyésztik is őket, róluk tudok nyilatkozni. Tehát a boxer:


Ugatós 2 /ha kint vagyunk vele a kertben és mutatja hogy ő most őrzi a házat akkor ugat meg néha a szomszédokkal beszélget/


Gyerekbarát 5 /minden körülmények között barátságos, bár néha túl heves, de általában látszik rajta hogy gyerekekkel óvatosabb/


Gazid- és házőrző? 2 /de mi direkt arra képeztük, hogy barátságos legyen: be is törtek hozzánk :P gazdit ellenben, főleg agresszív idegen kutyáktól őriz. Ember eddig szerencsére nem támadott meg, így ilyen tapasztalatom nincs/


Domináns 3 /Emberekkel szemben a mi szukáinkkal még soha nem volt gond, szóra otthagyja a kajáját stb. kanokról már hallottam hogy kölyök korukban próbálkoztak, de csak néha rá kell szólni és abbahagyja. Kutyákkal viszont van gond, mégiscsak a vérében van a harc, rendesen szocializálni kell és ha látszik hogy ideges akkor óvatosnak lenni. A mi kutyánk ha megtámadják nem hagyja magát, ha fáradt és ideges akkor pedig néha rámordul idegen kutyákra (pl. 30-40 km-es túra után télen). Ismerek viszont olyan boxert, akit nem szocializáltak eleget és gyakorlatilag nem lehet más kutyákkal összeengedni./


Mozgásigény 4 /Elvan a kanapén is a gazda mellett, de látszik rajta hogy élvezi ha mozoghat. A lényeg, hogy sokat legyen emberekkel, ez fontosabb mint a mozgás./


nyáladzós 4 /Néha bizony folyik a nyála, de nem annyira mint pl. a buldogoknak. Egyedtől is nagyban függ./


tanulás 4 /Szívesen és könnyen tanul, noha nem lesz olyan fegyelmezett parancsvégrehajtó gép mint pl. egy németjuci/


harapós 1 /Még életemben nem hallottam emberre támadó boxerről. Kutyákkal néha van gond, de ez gondolom emberekre vonatkozott./


Minden körülmény között: higadt, nyugott, megbízható 4 /Megbízható, de nyugodtnak nem mondanám, inkább pattog:P /


Alkatához, méretéhez képest (keveset-sokat) eszik naponta 3 /Nem tudom, mi a méretéhez képest sok/kevés mivel a kutya nekem mindig is boxer volt/


egy meberes/gazdás 1 /Abszolút családcentrikus, haverkodós, bárkivel elmegy pl. sétálni, számára vadidegen ember is foghatja a pórázt amíg ott van valaki a falkából/

Ez amúgy pontosan mit jelent? Az egy emberes kutya általában csak egy valakit fogad el gazdának, neki engedelmeskedik, ő a falkavezér. Ilyen pl. a kuvasz ha jól tudom.


Milyen betegségre hajlamos? Sajnos eléggé túl van tenyésztve, így sok mindenre. Több dolog a testfelépítéséből, vérmérsékletéből származik (rövid orr->hőgutára, heves természet->szívroham), mások pedig a túltenyésztésből (álvemhesség, allergia ...). Jó tenyészetet kell választani, de persze garancia nincs. Sajnos eléggé rövid életűek: egy 10 éves boxer már veterán, de akár 5 éves kortól lehetnek jelei az öregedésnek.


Ha van még kérdésed, szívesen próbálok segíteni:)

2010. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont így gondoltam ahogyan leírtad a boxert! :) De azért még várom a többi boxer tulajdonosának és a másik két fajta tulajdonosainak válaszát is!
2010. márc. 28. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem boxerem van és amíg élek boxerem lesz annyira okosak és mindig feltudja dobni az ember kedvét!:)


szerintem nem ugat sokat csak amikor nagyon játékos kedvébe van(2)

a gyerekeket imádja és nagyon óvatos velük mindig tudja hogy a gyerekekhez ovatosan kell közeledni és rájuk nem is ugrál(5)

azt hallottam jó házörzők de nálunk akárki jön örül mindenkinek:)(2)

Az enyém nem domináns játszana minden kutyával csak a boxer elég dúrván játszik ezért nem sok kutya viseli el(2)

imád mozogni igényli is de ha a gazdi pihen akkor ő is:)(3)

csak ha nagyon intenzíven játszik akkor nyáladzik nagyon de ez egyéntől függő mert az ismerősömé még a lakásba is szokott az enyém csak lent játék közbe(3)

nagyon okosak és gyorsan tanulnak de viszont nagyon makacs fajta így egy kicsit több idő kell nekik a tanuláshoz(4)

egyáltalán nem harapós(1)

ha játékról van szó vagy másik kuty van a láthatáron akivel lehet játszani akkor egyáltalán nem higgadt de mi járunk erdőbe sétálni ott nagyon jól elvan és semmi baj nincs vele de megbízható kutya nagyon

annyit eszik mint egy átlagos ilyen termetű kutya

nem egy emberes mert nálunk a családba mindenki elviszi sétálni és ugyan úgy halgat mindenkire de kiválaszt magának egy embert akihez különösen ragaszkodik

hát sajnos nagyon hajlamosak a szívbetegségre

2010. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Mi Cane Corsokat tenyésztünk,csak ajánlani tudom ezt a fajtát,nagyon társas lény,imádja a gazdáját,türelmes a gyerekekkel,könnyen tanítható,értelmes,és még sorolhatnám estig. Nagyszerű kutya fajta!
2010. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Második neked is köszönöm a boxer kiértékelését, pontozását :)

A harmadik válaszolóm viszont sajnos elfelejtett elolvasni, hogy nagyrészt tudom a válaszokat, csak az 1-5-ös skálán nem tudom behatárolni, és az lenne itt most a lényeg, hogy ebben segítsetek. :( Azért köszi neked is! Viszont ha még pontozásban is feltüntetnéd a válaszokat, annak mégjobban örülnék.

2010. márc. 29. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!