Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora kerti tavat építsek?

Mekkora kerti tavat építsek?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 12*25m nagyságú kertem.6 aranyhalam kinőtte a 200 literes akváriumukat és egy kerti tóba szeretném telepíteni őket tavasszal.Mekkorát ajánlotok mi a megfelelő ennek a 6 aranyhalnak?

2011. nov. 30. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kint szeretnéd-e hagyni őket télen, vagy nem. Csak mert ha kint szeretnéd hagyni (kényelmesebb, olcsóbb) akkor minimum 1 méter mélynek kell lennie, ami azért eléggé megnöveli a méretet, ha csak nem egy lyukat szeretnél;)


Szerintem vagy 2mszéles 3m-4m hosszú fél méter mély. (ha van a családban kisgyerek akkor ez sokkal jobb. Esetleg egy félméter széles mocsari zóna elég biztonságos lehet(ez 20 centi mély legyen.


Ha nincs kisgyerek, akkor egyértelműen jobb ha mély.

Mondjuk 3méter hosszú (ebből egy méter mocsár zóna) 3-4 méter széles(ebből dettó 50-50 centi mocsár zóna) és 120 cm mély.


A mocsárzóna azért jó, mert egyrészt szép, másfelől pedig megszűri a vizet.

2011. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

És hova tegyem?Melyik a legideálisabb?árnyékba a fák tövébe,vagy a napra,esetleg félárnyékba?

2011. nov. 30. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen árnyékba tedd. Még ha viszonylag nagy tavat is csinálsz, az is töredéke a természetes vizeknek, nagyon hamar felmelegszenek.

Méretre pedig minél nagyobb, annál jobb, annál könnyebben fogsz boldogulni vele. Mondjuk olyan 6-10 köbmétertől már lehet valamit kezdeni (ahogyan az első válaszoló is írta).

2011. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
Ha meg nem az árnyékba tervezed, akkor különböző dísznádakat lehet venni, amik megnőnek 2 méter magasba is, és elég árnyékot adnak. Ha nádat ültetsz a sekély részekbe, az jót tesz a vízminőségnek is.
2011. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, a nád rengeteget segít, kell is, de még úgy is érdemesebb árnyékosabb helyre tenni. Néhány fa úgysem árnyékolja le az egészet, főleg nem egész nap. Meg teljesen a fa tövébe nem is lehet tenni a gyökerek miatt.
2011. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátom apjánál totál algás az egész, az nem árnyékban van, de van körbe nád, sás és minden vacak, meg néha a tetejére is dobálunk nádakat, de azt inkább akkor mikor még nincs nyár, és nincs tele vizinövényekkel. Pl a tavirózsa is árnyékol nyár közepére már, de nem eleget. Mondjuk én nem értek hozzá. Az olyan 160cm mély, vagy 170 a legmélyebb pontja. Kb 2 méter széles és 4 méter hosszú.

Fekete fólia van benne, és körbe mészkövek vannak rárakva.


Ebbe télen kidöglöttek az aranyhalak. Szerintem már többször is raktak bele, mert egyik nyáron láttam hozott egyik szomszéd 3 nagy dög aranyhalat, de sosem bírták még ki a telet. Be szokott fagyni a teteje, és ugyan lukat szokott rá ütni fater, de az sem elég. Megy van egy nád szerűség lebegő sziget a közepén és az is valamennyi levegőt átenged télen. Az alján van iszap, és oda kéne hogy a halak télire elbújjanak. Vannak benne ezüstkárászok is, ezek már nem döglenek ki, átvészelik a telet mindig és szaporodnak is. Idén láttam sok kicsit.

2011. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hyper Teky válasza:

Szia. Itt van pár főbb szempont röviden összeírva:

[link]

2012. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!