Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kifakult egy aranyhalam! Mi ez?

Kifakult egy aranyhalam! Mi ez?

Figyelt kérdés

Próbáltam rákeresni, de semmi értelmeset nem találtam, csak annyit, hogy: fiatal egyedeknél előfordul, ha nincs hova bújnia. De az akváriumomban van kerámia dísz amibe be tud bújni ha akar, meg növény is van benne, amiben el tud rejtőzni. Milyen betegsége lehet? Vígan él, kb 3 napja fakult ki, teljesen fehér(csak a fején volt egy piros folt, de már az sincs), étvágya van, úszkál, aktív, a viselkedésében változást nem észleltem. Szűrő, levegőztető van, műdkösik rendesen, a vizük tiszta, kb két hete lett cserélve. Milyen gyógyszerrel tudnám kezelni? Különítsem el a többitől?


Köszönöm a válaszokat-egy ifjonc


2011. nov. 30. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
a halad megnőtt. akkor egy kicsit veszítenek a színükből... remélhetőleg. én ezt olvastam de az enyémmel ugyan ez lett és meghalt rá 5 napra=(
2011. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%
Az aranyhalak tudják váltani a színüket fehér és "arany" között. Általában ha több az arany, akkor a fehérek is aranyra váltanak. Nekem ezt mondták egyszer. De ha mégsem, akkor gyászolom a haladat.
2011. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az már rosszúl hangzik, hogy a vizuk kb. két hete lett cserélve. Hetente kellene, 20-30%-ot cserélni.


Mekkora az akvárium mérete?


Lehet felhalmozódott a nitrát, vagy ha túl sokan vannak akár az ammónia nagy a nitrit is. E

2011. dec. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ammóniát, nitritet és nitrátot megmérted? Normálisan lélegeznek a halak? Nem pipálnak? Nem dörgölődzik a kifakult a tárgyakhoz? Nem úszik össze vissza hirtelen?
2011. dec. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kifakulást legtöbbszőr stressz okozza. Nem bolygattál meg valamit az akváriumban? Nem raktad át máshonnan? És a már említett vízparaméterek is stressz faktorok a halaknak.


Nem túl magas a hőmérséklet?

2011. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az összes kérdésre a válaszom: NEM. A vízcserét meg úgy értettem, hogy az akvárium teljes vize, természetesen 20%-ot szoktam cserélni hetente. Egyébként nem, nem úszkál hirtelen össze-vissza, nem dörgölőzik a tárgyaknak. Csak egyszerűen azaz egy hal kifehéredett. Egyébként semmi baja, csak aggaszt, nehogy a többire is ráragasszon valamit, amit nem kellene. Egyébként kb 4 napja ilyen, és semmi változás. Az akvárium a régi helyén maradt, semmit nem rendeztem át. Szóval ötletem sincs mi lehet a baj. A szűrő folyamatosan megy, nem pipálnak, oxigénjük van. Egyéb ötletek?
2011. dec. 1. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor is a két heti csere nem jó... hetente kell... nitrit, ammónia, nitrát szintet mértél? arra is nem a válaszod?


azok a csendes gyilkosok... csak néha-néha egy-egy hal hullik el minden előjel nélkül... nem egyszerre öli le az állományt, csak a gyengébbeket...


az akvárium mekkora? hány aranyhal van együtt? az aranyhalak nagyon nagyon szennyezik a vizet ürülékkel -> a mulmot le szoktad szívni?

2011. dec. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!