Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha úra berendezek egy akvárium...

Ha úra berendezek egy akváriumot. Akkor is érvényes a 2 hetes szabály?

Figyelt kérdés

Van egy működő akváriumom, több mint fél éve működik rendesen... de kezdőként annyi hibát vétettem, hogy újra szeretném rendezni... kérdésem az lenne, hogy ha a szűrő folyamatosan megy közben a régi vízzel egy vödörben és közben berendezem újra az akváriumot, amibe viszont új vizet öntök akkor kell várnom két hetet míg bele mennek a halak?


talajt is cserélek, meg mindent... egyedül a szűrő és abban a belevalók maradnak a régiek...


Megtartanám a régi vizet, de sajnos nagyon felkavarodott és nem lehet átlátni rajta annyira koszos lett :/


2011. dec. 1. 10:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

van itthon egyébként egy JBL filter start... az segítene? tudom, hogy elvileg az a szűrőbe való, de azt nem lehet csak úgy a talajra/dekorációra juttatni, hogy gyorsabban szaporodjanak?


N eértsetek félre, nem azért akarom siettetni mert türelmetlen vagyok... hanem azért mert most lehet gömbhalat kapni... pár hónappal ezelőtt voltak, akkor akartam venni, de mire odaértem elfogytak... akkor azt mondták a boltban, hogy majd decemberben érkeznek... hát erre korábban van náluk és félek mire kivárom a két hetet megint elviszik az összeset :(

2011. dec. 1. 12:10
 12/17 Platypus ***** válasza:
Ha veszel ammónia és nitrittesztet, és minden nap ellenőrzöd a vízminőséget + naponta cserélsz is egy kevés vizet, nagyon keveset etetsz, akkor a te esetedben talán nem lesz gond, ha elhagyod a bejáratást. A bacikultúrát használd mindenképpen. De ez nagyon kockázatos dolog. Működhet, de az első pár napban nagy az ammóniamérgezés veszélye, az első hét után meg a nitrité. A manado jobb lenne talajnak, de szerintem ronda. A lávakő normálisabb színű.
2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

na igen, a manado szerintem is ronda :D


Van itthon nitrit és ammónia teszt is... nitrit ilyen papíros, az ammónia meg cseppes...


Nem ez az első és egyetlen akváriumom, ezt is csak azért csinálom újra, mert tényleg nem tetszett ahogy eddig volt.


A gömbhalakat élő tubifexxel etetném. Az is ugyanannyi ammóniát termelne, mint mondjuk ha sima száraztápot kapnának? (egyébként úgy tudom, azt nem is eszik meg)

2011. dec. 1. 12:21
 14/17 anonim ***** válasza:

Én még sosem járattam az akváriumomat 5 napnál tovább a halak betelepítése előtt,mégis a gurámim már 2.5 éve boldogan megvan és a növények is szépen fejődnek.Amúgy hol laksz?Én már régota keresek gömbhalakat,de itt a közelemben még nem találtam.Előre is köszi a választ..:)

Sztem elég ha csak 2-3 napig járatod..:D

2011. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát majd kiderül... szombatnál előbb biztos nem rakom be őket, addig meg mérem az ammóniát, meg majd akkor cserélek sok vizet, köszönöm Platypus a választ.


Utolsó válaszoló: nem Magyarországon élek, de a gömbhalakat fressnapfban is láttam. Az van Magyarországon is... esetleg kérdezz rá a boltban.

2011. dec. 1. 15:59
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a Fresnapf-ban nem árulnak halakat,csak kellékeket.:S De azért köszi!:)
2011. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ma tegyél félre egy vödörbe vizet. A régi vized holnapra leüllepszik, akkor szívd le egy másik vödörbe. Utána rendezd be az akváriumot, és öntsd vissza a két vödörből a vizeket fele-fele arányban, holnapután rakj bele 4 halat próbából, de nem hiszem, hogy bajuk lesz.
2011. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!