Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem fogadnak el a...

Miért nem fogadnak el a halaim mást mint a száraz tápot?

Figyelt kérdés

Próbáltam én már minednféle kaját: tubifexet, meg azt a fehér férget is, fagyasztott kaját... A kukacokból egy-egyet bekaptak, de nem úgy néztek mint akik nagyon szeretnék... A fagyasztott kajára meg oda sem figyelnek.


Mi lehet a baj? Csak a tápot fogadják el... vagy pl. ha bedobom a tubifexet és az leér a talajig és ott kukacol, akkor onnan megeszik a halak? Mert amíg lebegnek a vízben mintha észre sem vennék őket.


Dániókról van szó. Tápot resznek rendesen, szóval nem az étvágyukkal van a gond.


2011. dec. 1. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez gondolom olyan, hogy én meg a parizert szeretem.

Ilyen gyerekkori trauma lehet, hogy hozzá vagyok szokva a szarhoz. :)

A daánióknak elég kicsi a szájuk, nagyobb kukacokat, férgeket nemigazán szeretik. Ráadásul a fehér féreg (csonti?) az egyik legrosszabb halkaja.


Előszöris etess kevesebbet, éheztesd ki őket. Aztán próbálkozz pl. daphniával, az kisebb. És ne add fel, nem mindig tudják, mi a jó nekik. Rá kell őket szoktatni. Ha nem eszik meg 3 napig, megeszeik a 4. napon. Vagy utána.

Ha van időd, (meg légpumpád:)) keltethetsz sórákot is, jó elfoglaltság, és az élő kajára hátha jobban rabolnak.

(az aljzatról nem hiszem, hogy megennék, ők inkább a felszínről esznek)

2011. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

őőő nem csonti... ugyan olyan, mint a tubifex csak fehérben... fogalmam sincs mi a neve, de a kereskedésben azt ajánlották a dánióknak... már próbáltam a kiéheztetést is..

végülis ha nekik nem lenne rossz, hogy csak tápon élnek, akkor engem sem zavarna, mert kell a fenének ilyen undi kukac-hadsereg a lakásba, de hát gondolom nem ártana nekik valami jobb is néha... mindesetre legalább a legdrágább-legjobb minőségű tápot adom nekik... ha már csak azt eszik az ne legyen a legszarabb.

2011. dec. 1. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Az fehér szúnyoglárva nem? Ilyen kis 1 centi hosszúak.
2011. dec. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!