Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Növendék kutyának meddig kell...

Növendék kutyának meddig kell vizezni a száraz tápot?

Figyelt kérdés

száraz és nedves etetésről is lehet olvasni jót/rosszat

melyik a jobb?

kutyám most 5 és fél hónapos


2011. nov. 17. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most már nem kéne vizezned, mert nőnek a fogai, és erősítenie kell, szóval ha nemis adsz neki tovább száraz tápot, valami erősítőt adj a fogainak, amit rághat, és nem megy szét egyből!
2011. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már 8 hetes korában sem vizeztem mikor hozzámkerült a kuya.Ha jól tudom egyébként sem jó ha állandóan szaftos/vizes kaját kap , mert gyorsítja a fogkőképződést.
2011. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már nem kéne vizezned. Én az én kutyáimnak 2 hónapos korukban abba szoktam hagyni, és utána száraz táp.
2011. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm skacok, akko ennyi volt a gyermekkor


mostantól rágni fog

2011. nov. 17. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Én régen azért öntöttem le mindig levessel a tápot (ma már inkább húst etetek), mert a kutyáim túlságosan habzsoltak. Úgy tudom, hogy áztatva, ha felpuhul kicsit könnyebben emészthető, de akkor viszont fokozottan figyelni kell, hogy ne nagyon ugráljon kaja után, mert a szokásosnál is könnyebben fordulhat át a gyomra. Ha erre vigyázni tudsz, nyugodtan kaphatja továbbra is áztatva.
2011. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha rágásról van szó, akkor egy szép nagy marhacsont jobb munkát végez, mint a táp.... A száraz táp evést nem igazán nevezném rágásnak...
2011. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha simán lével van felöntve a táp, nem habzsol annyira a kutya. Mire leér a gyomrába, már kissé fellazul a folyadéktól, így nem fog azonnal a szárazra sok vizet utólag inni. A tápok etetése nem sokat segít a fogkő mentesítésbe. Fogkő akkor nem keletkezik, ha a kutya olyasmit rág, amibe bele kell mélyeszteni a fogait. Így ledörzsöli a plakkot a fogról.
2011. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

és mi az amibe bele tudja mélyeszteni a fogait?


mert szerintem a csontba nem..

2011. nov. 17. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:

A velős csontba nem is.

De pl a húsos marhacsont nálam el is fogy. Az ízületek, vagyis az azok a gumós csontok felvágva is jók. Belül vékony szálkás a csont. Azt mire kikaparja a kutya, szépen ledörzsöli a fogát. Nyers húsdarab , persze, nem kicsi kockára vágva. Száraz kenyérsarok, ami megfelelő méretű ahhoz, hogy dolgoznia kelljen a kutyának rajta.

2011. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám 4 éves, a másik másfél, de én mindkettőnek vizezem a tápját. Nem áztatom, csak felöntöm vízzel, pont azért, hogy ne az legyen, hogy bezabálnak, aztán rávedelnek, végül meg megcsavarodik a gyomruk.

A táp így ugyanolyan ropogós marad, csak a külső rétege lesz vizes, de nekem így szimpatikusabb, mint szárazon, nyugodtabb vagyok így.


Szóval most itt is kapsz többféle választ :)

2011. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!